ELINKA

 

                      


Jméno:                     ALIEN TIFFANY MORAVIA
Datum narození:    5.10.2006
Barva:                       červená
Číslo zápisu:            ČLP/JTK/72950
Chovatel:                 Hana Šimečková mgr.
Bonitační kód:        1a/L/5
Rodiče:                    Misza Zielone Mchy - chovatelská stanice Gapro Bohemia
                                  Tiffany St. Eustach  ( Tiffy ) - chovatelská stanice Tiffany Moravia


     Naší Eli, Elinku, Elišku, zlobidlo - jsme si přivezli domů 25.11.2006 ve věku 51 dnů a váhou 1.40 kg.  Eli je z prvního vrhu chovatelské stanice Tiffany Moravia a má jen jednu sestru ANNY.


                                               Anny         Anny a Eli
                                                                     Anny                                                   Elinka  a Anny


      Dojeli jsme si pro ní do Šardic, okres Hodonín až  na Jižní Moravu.

     Elinku máme jen krátkou dobu, abych napsala jakou má povahu a zvyky. Zatím, jako každé štěně, neustále blbne s hračkama a s naší Fanuškou. Pak padne do pelíšku a spinká. Je to takový mazlivý, oblizovací pejsek, s  každým je hned kamarád. Je také krmena granulemi Pro Plan  pro štěňata.
Až nám  Elinka ukáže, co je v ní, napíšu něco víc. Teď je to naše sladké štěňátko, které se rádo neustále chová, mazlí a hraje si!

Eliška nám už vyrostla a naděje které jsme do ní vkládali, se vyplnili. Vyrostla z ní velice krásná fenka s výbornou povahou. Je to naše malá herečka, protože předvádět se na výstavách je pro ní veliká radost a zábava. Je výstavně velice úspěšná, její úspěchy si můžete prohlédnout v odkazu VÝSTAVY. V roce 2008 se stala kandidátkou chovu.  Moc se těším na její další úspěchy, nejen na výstavách. 

V roce 2009 se stala Eliška chovnou fenkou. Stihla si na výstavách vyběhat Junioršampiona Čech a Slovenska a  Šampiona Čech, Slovenska a Rakouska a také Grand šampiona Čech. Má  Mezinárodního výstavního šampiona C.I.E. a rozdělaného Grand šampiona Slovenska. Je to naše malá modelka v roce 2008 se postavila na 2 až 3 místo v soutěži TOP DOG mezi výstavně nejúspěšnější psi IV. skupiny FCI. Na poli pracovním má splněné zkoušky vloh a barvářské zkoušky a v roce 2009 obsadila 1. místo v pracovním poháru Klubu chovatelů jezevčíků.

 

Na Štědrý den - 24.12.2010 se naší Elišce narodila první štěňátka vrh C. Otcem se stal pejsek importovaný z Ruska Aktsent Rus Bramers. Dvě fenky a dva pejsci. Holčičky našli nový domov u nás v Čechách a kluci na Slovensku.

 V roce 2012 se narodil vrh F. Rodiči jsou naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ x I-Yaromir Zimerbude. Jaromírek je červený trpasličí pejsek importovaný z Ruska. Ele se narodili tři štěňátka jedna fenka a dva pejsci červené barvy. Fenka bohužel pár dní po porodu zemřela.


V roce 2013 se Ele narodil vrh G. Otcem vrhu je malinký králičí pejsek importovaný z Ruska Nastoyaschiy Polkovnik iz Omskoi Kreposti. Narodili se dvě fenky červené barvy. jelikož jsme netrpělivě čekali na fenku od naší super Elišky. Jedna z nich - Giulianna Perfetto alias Julie zůstala doma v naši chovatelské stanici.


Je nám moc líto, že už nám Ela nezabřezla a že jsme se nedočkali dalších štěňátek od naší veleúspěšné šampionky.
Dne 5.10.2014 vstoupila do řad veteránů.

Zúčastnila se tří výstav ve třídě veteránů.

Dne 4.5.2015 byl Elišce přiznán Český veterán šampion. Teď si už užívá zaslouženého důchodu.