FANNY


Jméno:                CANNI VLAMA
Datum narození:   24.7.2004
Barva:                  černá s pálením
Číslo zápisu:         ČLP/JTK/67802/06
Chovatel:              Malásek Vladimír ing.
Bonitační kód:       0i/BR/5
Rodiče:                 Grandgables Onyx Obsession  ( Grand ) chovatelská stanice Onyx Moravia
                             Hajdy z Lopenických kopců ( Vendulka ) chovatelská stanice Vlama


     Fanny, Fannynku, Fanušku - jsme si přivezli do naší pejskařské rodiny 12.9.2004 ve věku 50 dnů a vážila 1.07 kg. Jeli jsme si pro ní do chovatelské stanice VLAMA pana ing. V.  Maláska v Brně. Fanny je ze čtyř sourozenců, má dvě sestry a jednoho bratra. Všechny tři fenky se zúčastňují výstav a loveckých zkoušek. A všechny tři by měli v dohledné době odchovat svá první štěňátka.
     Jedna sestra CINDY VLAMA ( Cinduška ) působí  jako chovná fena v chovatelské stanici ORAVA DREAM na Slovensku.  CACCIA VLAMA ( Kačenka ) má svůj domov u dcery pana Maláska chs VLAMA a je již také chovná fena.

                                                         
                                                       Cindy Vlama                                               Caccia


                                                                                    
     A pejsek bydlí v Praze.
Se všemi majiteli jsem v kontaktu a rádi si o svých zlatíčkách povídáme a vyměňujeme si zkušenosti.

     Fanny je velmi milá, poslušná a klidná fenka. Je to naše zlatíčko , které ani neumí moc zlobit. Miluje celou naší rodinu, dobré jídlo a své hračky - nejraději má růžový parníček a různá přetahovadla. Je pořád hravá jako malé štěně. V létě má ráda vodu a plavání, neúnavně přináší z vody aporty. Miluje les, stopování a práci v lese. Na druhé straně nemá ráda výstavy a jejich rušné prostředí. Je to typický uštěkaný jezevčík, který hlásí  každou návštěvu. Nesnáší stříhání drápků a focení a veliké psy, na které neskutečně štěká.

     Krmíme granulemi Pro Plan - nejčastěji s jehněčím masem, nebo s lososem . A má ráda maso v každé podobě. Miluje různé žvýkací botičky a kostičky, které se u nás v bytě povaluji téměř všude v různé fázi ožužlanosti. Je vášnivá aportérka a vyžaduje neustálé hraní s hračkama a házení aportíků.  A to je asi všechno co bych o našem miláčkovi Fannynce řekla, jen že jí máme moc rádi a je  prostě naše zlatíčko, bez které si to doma neumíme vůbec představit.

Fannuška byla uchovněna a 10.5.2008 se nám narodil vrh A. Jediná fenka - Ayachee Celeste Cascata. Otcem se stal Bright Boy Dachshaus.

Dne  25.1.2009 se Fanny narodil vrh B. Opakovali jsme stejné spojení rodičů. Dvě fenky a dva pejsci. Z tohoto vrhu jsme si v naší chovatelské stanici nechali fenku - Bella Mia Celeste Cascata. Více informací najdete na její osobní stránce. Všichni čtyři sourozenci se zúčastňují výstav a oba pejsci jsou lovecky vedeni. Bella Lissa a Bella Mia se stali kandidáty chovu.

Mezi mateřstvím si Fanny stihla dodělat šampionát Čech, Slovenska a Rakouska. Tím ukončila svojí výstavní kariéru, na výstavách jste jí mohli vidět pouze po boku syna Pavla a to v soutěžích v Junior Handlingu.

Je Oblastní vítěz, Bundessieger a získala BOB a V. BOG. Má složené barvářské zkoušky v II. ceně. Na zkouškách byla nejlepší barvářka.

V roce 2011 se narodil Fannynce vrh D. Otcem vrhu se stal Aktsent Rus Bramers červený ruský pes. Narodil se pejsek černý s pálením a červená fenka.

V roce 2012 se Fanny a Dalamánkovi z Dolního konce narodil vrh E. Oba rodiče nesou čoko gen, tak se narodil jeden čokoládový pejsek /hnědý s pálením/ a dvě fenky černé s pálením.

Dne 24.7.2012 se Fanny stala veteránkou,  zúčastnila se několika výstav a získala V1 a BOV - nejlepší veterán plemene a stala se novou českou veterán šampionkou. Naše Fanny je velmi vitální a v bezvadné kondici, má perfektní bílé zuby a nemá vůbec šedé chlupy. Má neuvěřitelnou energii, její obrovskou vášní jsou aportíky a hračky, dokáže si hrát hodiny, stejně tak miluje vycházky, kdy chodíme denně i několik kilometrů, běhá v lese a užívá si naší přítomnosti. Naše Fannča je mladá duchem !  Jo to naše bába Kelišová.