30.12.2008 - Všem známým, příznivcům a našim kamarádům děkujeme za krásná vánoční přání a PF -ka.  Ty  si můžete prohlédnout na našem fotoalbu -   ZDE    28.12.2008 - Na konci tohoto kalendářního roku se s vámi loučíme s velikou novinkou. Před vánočními svátky byla naší fence Fanny potvrzena březost. Takže  štěňátka z Vrhu B by se měla narodit na konci ledna. Opakovali jsme stejné spojení:  Canni Vlama  x  Bright Boy Dachshaus.

    21.12.2008 - Všem příznivcům a návštěvníkům našich stránek přejeme příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce 2009.

 

Krásné PF-ky mi vytvořila má kamarádka Maruška. Moc děkujeme a její další práce si můžete prohlédnout  ZDE


    17.11.2008 - Tak jsem dala dohromady výstavní výsledky  naší EliškyJCH. Alien Tiffany Moravia za  sezónu 2008.  Potěšte se také úspěchy naší holčičky:  14 x Výborná, 10 x CAC CZ, 4 x CAC SK, 2 x Národní vítěz 2008, 1 x Vítěz třídy, 1 x Oblastní vítěz 2008, 1 x Res. CACIB, 9 x CACIB, 8 x BOB - Vítěz plemene, Kvalifikace na Crufts 2009, Vítěz speciální výstavy jezevčíků, Vítěz Brna, Vítěz Prahy, V. BOG, IV. BOG  a v tomto roce jí byl přidělen titul -  Slovenská šampion krásy mladých.  Také byla úspěšně zbonitována a stala se Kandidátem chovu.  Co k tomu dodat, máme velikou radost z výsledků naší Elišky, která tyto ocenění získala ve věku dvou let. A přejeme jí i do další výstavní sezóny mnoho úspěchů a těšíme se na další  a to nejen na výstavách.

 


    15.11.2008 - Letošní výstavní sezónu jsme ukončili na MVP v Praze. Eliška se předváděla v třídě otevřené a posuzoval nás pan rozhodčí Tomáš Říha.  Ten opravdu neskrýval  nadšení z naší malé junioršampionky, velmi se mu líbila a jen chválil a chválil. Takže Eliška /Alien Tiffany Moravia/ si z výstavy odvážela nádherné  hodnocení: Výborná 1, CAC, CACIB a BOB - Vítěz Prahy. Lepší ukončení  výstavní sezóny 2008 jsme si ani nemohli přát! Fotografie na : www.celestecascata.rajce.net

 


    26.10.2008 - Tuto neděli jsme se zúčastnili  13. ročníku Klubové výstavy jezevčíků v  Letňanech. Konkurence byla v králičím rázu opravdu veliká - 23 jezevčíků. Eliška bojovala ve třídě otevřené v konkurenci pěti fen. Tuto třídu vyhrála a získala titul: Výborná 1, CAC. Jezevčíky  hladkosrsté trpasličí a králičí posuzoval rozhodčí MVDr. J. Jansa.


    18.10.2008 - Tento víkend proběhla v Brně 17. Moravskoslezská národní výstava  a ani my jsme na ní nemohli chybět.  Posuzoval nás pan rozhodčí Petr Řehánek a Eliška si vybojovala ve třídě vítězů, V1, CAC, NV - Národní vítěz a BOB. Fanny v třídě otevřené V1 a CAC.  Pěkný a slunečný den jsme si užili  a holky dostaly velikou odměnu za svůj výkon. Na stránkách :  www.celestecascata.rajce.net   najdete velké množství fotek z výstavy.    13.10.2008 - Aby jsme vám umožnili seznámit se s  větším množstvím fotek ze života a různých akcí naší chovatelské stanice, založili jsme fotoalbum na: www.celestecascata.rajce.net  Budu se snažit postupně  fotogalerii doplňovat i o starší fotografie !    8.10.2008 - Již potřetí proběhl v naší škole projekt - Výchova k zodpovědnému vztahu ke zvířatům v praxi - Můj pejsek. Eliška i Fanny se pěkně předvedli a formou besedy jsme dětem vyprávěli vše o pejskách a jejich chovu.  Naším přáním bylo, aby si domů odnesli co nejvíce informací a užitečných rad.  Příjemné odpoledne strávené v naší společnosti uběhlo rychle a děti se již těší na další setkání.
     5.10.2008 - Dnes oslavila naše Eliška své druhé narozeniny. Přejeme jí hodně zdravíčka, výstavních úspěchů a spokojený život v naší rodině.     28.9.2008 - Dnes jsme navštívili naší nejméně vzdálenou výstavu v Českých Budějovicích. Eliška od pana rozhodčího Františka Pasáka vyběhala  hodnocení: Výborná 1, CAC, CACIB a BOB a v odpoledních soutěžích si vybojovala  bramborovou medaili a stala se 4. nejkrásnějším jezevčíkem výstavy - IV.BOG.  Fanny získala  pouze ocenění - VD2.  Na holky se přišla podívat i naše slečna Ája /Ayachee Celeste Cascata/.
     26.9.2008 -  Eliška si pro vás připravila nové vyprávění: Jak jsme proštěkali tento rok... Povídání  najdete v odkazu ČLÁNKY.


     26.9.2008 - Chovatelská stanice Wassa Duo prodá červená štěňátka trpasličích/králičích hladkosrstých jezevčíků ze spojení : Grangables Onyx Obssesion x Agi Wassa Duo. Více informací na stránkách chovatelské stanice ZDE. Pokud máte zájem o perspektivní štěňátka pište a volejte: mobil: 607 971 595 , e-mail: kvasinkax@seznam.cz.


     22.9.2008 -  Přidán rodokmen VRHU A. Najdete v ODCHOVECH.

     6.9.2008 - Noví majitelé nám poslali fotečky slečny Áji /Ayachee Celeste Cascata /.


     16. -17.8.2008 - Po roce jsme opět navštívili mezinárodní výstavu Duodanube Bratislava 2008.  Na výstavu jsme přihlásili Elišku, ale také Fanny, která měla několikaměsíční výstavní pauzu, způsobenou jejím mateřstvím.  V sobotu nás přivítala deštivá a zamračená Bratislava. První den nás posuzoval slovenský pan rozhodčí Jaroslav Matyáš. Eliška si vybojovala Výbornou 1, CAC, CACIB a poté titul nejvyšší BOB. Fanny svou spolubydlící následovala a získala Výbornou 1, CAC a res.CACIB. V neděli nás přivítala Bratislava sluníčkem a  posuzovala nás slovenská rozhodčí Marcela Fidrichová, Eliška získala Výborná 1, CAC a CACIB a Fanny pouze VD. Obě děvčata se moc snažila a udělala nám velikou radost.

     11.8.2008- Chovatelská stanice OBSIDIAN BOHEMIA nabízí štěňátka hladkosrstého trpasličího/králičího jezevčíka červené barvy ze spojení: CH. ART OF LOVE REWIN BOHEMIA  X  ICH. MISZA ZIELONE MCHY. Více informací  na stránkách chovatelské stanice - ZDE.
          29.6.2008 - Dnes naší rodinnou smečku opustila naše maličká - AYACHEE /Ája/, našla opravdu skvělé majitele.  Ájinko buď v tom světě hodná a nedělej nám ostudu. A budeme se těšit na zprávy a fotografie o tobě.        28.6.2008 -  Dnes jsme s Eliškou a s drsnějšíma kamarádkama  zavítali na MVP Intercanis 2008 do Brna.  Naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ si vybojovala od pana rozhodčího MVDr. Josefa Jansy ocenění : Výborná 1, CAC, CACIB a nakonec i titul nejvyšší - BOB. A tak jsme měli velikou radost ze skvělých výsledků a hlavně pro nás  začínajících prázdnin.


      23.6.2008 - Dnes čekala Áju /AYACHEE/ návštěva u veterináře, tak máme naočkováno a natetováno! Přidány nové fotečky - V ODCHOVECH.


         19.6.2008 - Dnes přišel Elišce /Alien Tiffany Moravia/ potvrzený titul SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY MLADÝCH . Takže máme doma slovenskou i českou JUNIORŠAMPIONKU. Eliško gratulujeme!       17.6.2008 - Chovatelská stanice Wassa Duo nabízí na prodej červené fenky ze spojení CH Grandgables Onyx Obsession X Gréta z Jašového koutku.
Mobil : 607 971 595   Mail: kvasinkax@seznam.cz


        15.6.2008 - Nové fotečky Áji / Ayachee Celeste Cascata/ ve věku čtyř a pěti týdnů - v ODCHOVECH.  Dnes jsme měli také milou návštěvu, na naší slečnu se přijeli podívat její budoucí majitelé.
         14.6.2008 -  Dnešní den jsme jeli na 14.Oblastní výstavu do Kunratic . Měli jsme v plánu nejen  vyhrát  Oblastního vítěze, ale hlavně jsme chtěli na této výstavě s Eliškou navštívit bonitaci - výběr do chovu. Obojí se nám podařilo na sto procent. Eliška /Alien Tiffany Moravia/ v králičím rázu , ve třídě vítězů získala: Výborná 1, Vítěz třídy vítězů, Oblastního vítěze 2008 a poté byla zbonitovana komisí: ing.Vladimírem  Tomáškem a paní Hanou Spalovou skvělým bonitačním kódem: 1a/L/5 a od dnešního dne je  kandidát chovu. A hlavně   příjemné počasí doprovázelo výstavu  v překrásném Kunratickém parku . Pro nás skvělý zážitek a výborné výsledky.


      3.6.2008 - Nové foto Ayachee ve věku tří týdnů v ODCHOVECH.      3.6.2008 - Představujeme vám brášku naší Elišky /Alien Tiffany Moravia/ , pejsek se jmenuje Bright Crystal Tiffany Moravia, stejní rodiče, stejná chovatelská stanice, jen Elišku a Budulínka dělí rok a půl.  Pejsek už má vybrané skvělé majitele a k naší veliké radosti ho budeme mít nedaleko, takže Eliška bude mít nového kamaráda.


       2.6.2008 -  Pokud máte zájem o štěňátko králičího dlouhosrstého jezevčíka ze zajímavého spojení: Gena Silan český X Dingo z Debry , neváhejte, více informací najdete na stránkách chovatelské stanice : ZE STOUPOVY CHALOUPKY - ZDE      24.5.2008 - Do odkazu ODCHOVY přidány nové fotečky  ÁJI -/ AYACHEE / , podívejte se , jak rosteme!


      18.5.2008 - Druhý den na MVP v Bratislavě nás posuzoval další zahraniční rozhodčí, tentokrát z Belgie -  VAN DEN EYNDEN - COX XAVIER. Eliška se tentokrát předvedla v mezitřídě a opět veliký úspěch - Výborná 1, CAC a CACIB.  Na dvoudenní výstavě jsme získali  dohromady pět titulů.  Na výstavišti Incheba nás navštívila  chovatelka Elišky p. Šimečková, aby se také potěšila úspěchem svého odchovance.


     

        17.5.2008 - O tomto víkendu jsme navštívili dvoudenní výstavu SPRINGDUODANUBE  Bratislava 2008. V sobotu nás posuzoval španělský rozhodčí  Naveda Juan Carrera, který platí za velmi přísného a pečlivého rozhodčího. Tak jsme nastupovali do kruhu se strachem a obavami, ale ELIŠKA se panu rozhodčímu velmi líbila. Vybojovala  CAC, CACIB a BOB. Kvalifikovala se na Crufts 2009 a dnes splnila podmínky k získání  SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY MLADÝCH.  Po zadání titulu BOB pan rozhodčí přišel k naší Elišce, vyzdvihl jí do náruče a k údivu všech kolem, se s ní pomazlil, Eliško dnešní den jsi byla  hvězda výstavního mola!

       10.5.2008 - Do naší chovatelské stanice zavítal čáp,  naší Fannynce se narodilo jedno májové štěňátko. Jediná fenka, které jsme dali jméno - AYACHEE / maličká/ . Maminka i holčička jsou v pořádku a Fanny si první mateřství užívá. Foto a více informací najdete v odkazu ODCHOVY o vrhu A ze spojení CANNI VLAMA  x  BRIGHT BOY DACHSHAUS.

     

       19.4.2008 - Deštivé a zamračené počasí nás na záčátku mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích trochu otrávilo.  Vystavovali jsme se opět venku.  Ale první BOB,  který jsme si z Budějovic přivezli,  nám hned zlepšil náladu.  Eliška se moc snažila a vybojovala od paní rozhodčí Dany Hájkové - Výbornou 1, CAC, CACIB a BOB - vítěz plemene. Eliško gratulujeme, jen tak dál!

       

       6.4.2008 - V naší chovatelské stanici očekáváme vrh A.  Ze spojení: CANNI VLAMA / Fannynka/ X  BRIGHT BOY DACHSHAUS.  Pokud všechno vyjde jak má, májová štěňátka by se měla narodit začátkem května.  Více informací v odkazu ODCHOVY.

                                         
                                                                       CANNI VLAMA                                                 BRIGHT BOY DACHSHAUS
.

     23.3.2008 - VESELÉ VELIKONOCE všem přeje chovatelská stanice CELESTE CASCATA !


     22. 3. 2008 - Dnes  jsme navštívili MVP v Praze. Výstavu na Letňanském výstavišti doprovázela pořádná zima a vítr, takže bundy a svetry u kruhu byly důležitou výbavou vystavujících.  Eliška se výborně předvedla a od paní rozhodčí Hany Spalové dostala Výbornou 1, CAC a res. CACIB.  Pokoupili jsme granulky, dobrůtky, setkali se se známými a přáteli a pak jsme spokojeně  odjeli domů.


     12. 3. 2008 - Kamarádka  Maruška nám vytvořila krásnou fotečku, použila zde kompomenty z freebie od Siti.     17.2.2008 - Tuto neděli jsme navštívili Speciální výstavu jezevčíků v Holýšově u Plzně.  Vystavovala se pouze Eliška a  získala Výbornou 1, CAC a nakonec k naší veliké radosti i titul Vítěz speciální výstavy 2008. Nejkrásnějším jezevčíkem a titul BIS vybojoval hladkosrstý trpasličí F1 SCHUMI PRO-EURO

BIS - F1 SHUMI PRO-EURO
     15.2.2008 - Na ukázku pár foteček , které nám vytvořila naše kamarádka Jarmila.


   
     11.2.2008 - Do odkazů ČLÁNKY  jsme přidali nové povídání Elišky: Česká Miss 2008 Eliška....a také jak jsme lovili s klukama Čajanů srnky.


     10.2.2008 - Prosím, pozorně si prohlédněte fotografie a hledejte rozdíly. Na první- vidíte naše holky unavené po výstavě v Brně a na druhé - náš syn unaven po dlouhém  turnaji ve fotbale.

 

     9.2.2008 - MVP BRNO Výstavy v Brně pro nás byli až doposud tak nějak prokleté, nikdy jsme si z Brna nevezli žádné hezké ocenění. Naší brněnskou smůlu prolomila až letos naše Eliška.  V mezitřídě získala od p. rozhodčího P. Buby : V1, CAC, svůj první CACIB a BOB. V odpoledních soutěžích se prošla na červeném koberci slávy a vybojovala pak 5. místo ve IV. skupině - V. BOG.      17.1.2008 - Do fotogalerie přidány nové fotky.

     12.1.2008 - Na první výstavu letošní sezony - III. Hanáckou národní výstavu psů v  Olomouci vyrazila pouze naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ a trpasličí kamarád  Dalamánek Z Dolního konce. Eli nastoupila poprvé ve třídě dospělých a získala Výbornou 1,  CAC a nakonec k naší veliké radosti i titul Národní vítěz. Podle pana rozhodčího se výborně  předváděla a splňuje ideál standardu králičího jezevčíka. Lepší vkročení do nové výstavní sezony  jsme si ani nemohli přát!
 Pozvání našich přátel z CHS Z Dolního konce ukončilo náš krásný výstavní víkend. Navrátilů -   děkujeme!     8.1.2008 - V Novohradském zpravodaji nám vytiskli článek o naší chovatelské stanici.   ZDE  str. 11 a 13.


     8.1.2008 - Dne 10.12.2007 se mé kamarádce v chovatelské stanici PAVLO NAPA    narodilo 7 drsnosrstých štěňátek , 4 holky a 3 kluci. Pokud máte zájem o drsnosrstého králičího /  trpasličího jezevčíka ze zajímavého spojení : WHEN I NEED YOU VITORAZ  x  OŘÍŠEK  VALENTINKA , tady máte kontakt na chovatelku :

   telefon - 777 212 546
                      387 221 256
                    mail     - pajabicova@seznam.cz
              web      - www.pavlonapa.cz

   

 Odběr začátkem února. Chovatelka je z Českých Budějovic - Hrdějovice.     7.1.2008 - Přejeme krásný a šťastný Nový rok.Novinky 2007

Novinky 2006