zpět
Novinky
psi

     24.12.2006 - Šťastné Vánoce, bohatého ježíška,  plný stůl i číše, atmosféru klidu, pohody a hlavně spokojené pejsky přeje všem  naše chovatelská stanice.

přání

     22.12.2006 - Přidán rodokmen Alien Tiffany Moravia.

Misza                   Tiffany

                                                                     Otec: Misza Zielone Mchy                                             Matka: Tiffany St. Eustach

      27.11.2006 - Již loni a také letos jsem v základní škole a v školní družině pracovala na novém projektu. Je to výchova dětí k zodpovědnému vztahu k  domacím zvířatům. Jinými slovy, předat dětem základní kynologické znalosti, které usnadní jejich vztah ke psu. Vysvětlit jim, jak o něj musí  pečovat, krmit ho a venčit. Děti přijaly s nadšením náštěvu naší Fanny, která se jim předváděla opravdu jako modelka. Povídala jsem si s nimi co má pes rád a co mu naopak vadí. Děti  po zajímavé besedě mohly Fanny hladit, povodit si jí na vodítku. Musím jí pochválit, že byla velmi trpělivá, nevadil jí hluk a ani asi šedesát ručiček, které jí nepřetržitě hladilo. Ještě jí čekají takové podobné akce tři. Takže pro naší Fanny je to  ohromná dávka socializace a pro děti veliký zážitek, protože ne každý má možnost mít doma svého pejska.

mezi dětmi  mezi dětmi  mezi dětmi

      25.11.2006 - Protože smutek je veliký, začali jsme rychle shánět nový přírustek do naší pejskařské rodiny. Jsme moc rádi, že jsme velmi rychle sehnali nové štěňátko. A tak jsme si 25.11. odjeli na Moravu pro  malou Alien Tiffany Moravia - teď už naší Elí, Elinku. Vybírali jsme opravdu pečlivě a protože oba její rodiče jsou velmi krásní a úspěšní jedinci, samozřejmě, že holčička je po nich také nádherná. Ale jaká bude její budoucnost, to nám ukáže teprve čas. Teď je to malé hravé štěně, které máme konečně doma a tak nám dává zapomenout na bolest, kterou jsme prožili.
Eli s Pavlíkem  Eli s Budulou  Eli

      4.11.2006 - Dnešní den je v našich srdcích zapsaný černou barvou. Po porodu nám zemřela naše Nelly. Porodila naprosto bez problému tři štěňátka - dva kluky a holčičku. Pár hodin po porodu jí naprosto nečekaně selhalo srdce. Pro celou rodinu je to veliká rána. Hned jsem se ujala role náhradní matky. Při sebelepší péči mé i veterinářů, dvě slabší štěňátka bohužel zemřeli na dýchací potíže. Jediný pejsek, čistě červený, tak podobný Nelušce, se má čile k světu. Pracovně mu říkáme Budulínek, to pro jeho velikou chuť k jídlu. Budulínek půjde do rodiny svého tatínka Edíka. Jsme za to  moc rádi, jsou to skvělí lidé a hlavně nebude daleko a tak nám nesejde z očí. Musím podotknout, že to, že jsme ho takle vypiplali je zásluha celé mojí rodiny a podpory našich přátel. Nebyl to opravdu lehký úkol a přírodě se nedá poroučet. V tom je samotný člověk bezmocný. Ale Nelly zůstane dál v našich srdcích a budoucnost je teď v jejím chlapečkovi!

Nelly po porodu  odpočinek  Bedula dlabe
      28.10.2006 - Odjeli jsme na barvářské zkoušky do Skoronic. Fanny nás velmi překvapila, z 12 psů skončila na fantastickém 3 místě. Zkoušky udělala v druhé ceně a na konci byla vyhlášená jako nejlepší barvář. Tím splnila i poslední bod, který nám chyběl, aby se z ní stala CHOVNÁ FENA.. Zde si můžete přečíst článeček, kde jsem zachytila naše zážitky ze zkoušky.

zasloužený odpočinek

     7.10.2006 - Ráno jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Na Budějovické výstavy jezdíme rádi, za prvé to máme blízko a dobře se tam nakoupí všechno potřebné pro pejsky. Fanny si v kruhu vyběhala výbornou 2. Tak letos ukončila svou výstavní sezónu, v tomto roce to byla její poslední výstava. Soustředíme teď veškerou pozornost na přípravu  na barvářské zkoušky.

     1.10.2006 - Fannynka na skejtu. Trochu nezvyklá zábava pro malého jezevčíka. Jak to prkýnko doma vidí, hned na něj vyskočí a musíme jí vozit. " A posílejte mě pěkně dlouho, chci si pěkně zajezdit!"

a jedéém !!!!

     25.9.2006 - Do fotogalerie přidáno pár foteček holek. Přece jenom ty z lesa jsou nejkrásnější.

     23.9.2006 - Jsme vyrazili na Národní výstavu do Brna. Cestu tam nám komplikovalo několik objížděk, ale nakonec jsme  dorazili včas. Moc se nám nedařilo, dostali jsme velmi dobrou. Ale podobně na tom byla většina králičích  hlaďáků. Škoda, možná příště! Náladu nám nespravilo ani krásné slunečné počasí a ani výborný oběd na cestě zpátky domů.

výstava  výstava  

     20.8.2006 - Chtěla bych vám ukázat, jak nádhernou přírodu máme jen několik metrů za domem. Na dohled máme krásné Novohradské lesy a hory. Je velká výhoda, že za pár minut jsem s holkama v lese. Fanny a Nelly se na denní vycházky moc těší, vesele běhají s čumákem u země pár metrů přede mnou a radují se z volnosti. Takže v lese cvičíme s Fanny stopy, nebo se jen tak couráme a sbíráme houby. Těch se v posledních dnech opravdu urodilo. No posuďte sami - opravdu rostou! Na konec bych chtěla podotknout, že mě nikdy nepřestane udivovat, ta krásná příroda kolem nás. Tak se podívejte do fotogalerie na Novohradsko,  naše dvě holky a jiná zvířátka.

příroda  Novohradsko    Fanny v lese

     1.8.2006 - V tropických vedrech, které tu panují, jsme omezili vycházky na minimum. Holky tráví většinu času na zahrádce v chládku a proto se do fotogalerie podívejte na pár nových foteček.

      30.7.2006 - Po příjezdu z Itálie 25.7. mě čekala konečně na poště dobírka s přiznáním názvu naší chovatelské stanice. Vyšel hned první název - Celeste Cascata, což je v italském překladu něco jako bleděmodrý vodopád. Trvalo to pět měsíců čekání, ale alespoň nemusíme měnit název na našich stránkách.

      15.7.2006 -  
Odjeli jsme na desetidenní dovolenou do italského letoviska San Francesco. Letos jsme tam byli již po čtvrté a rádi se tam vracíme. Holky jsme odvezly k mému bratrovi Davidovi na chalupu, který se o ně vzorně staral. Jim i nám se sice stýskalo, ale po deseti dnech proběhlo bouřlivé vítání. David zaslouží pochvalu, že nám je vrátil i mnohem hubenější a mají opravdu super výstavní kondici.

dovolená    dovolená   dovolená
      15.7.2006 - Sestra naší Fanny Cindy Vlama se zúčastnila dvou výstav. 15.7.2006 Speciální výstavy jezevčíků v Dvoriankách, kde získala ocenění výborná 1, CAC a dne 16.7.2006 Národní výstavy v Košicích, kde dostala ocenění výborná 1. Cindy i Dianě moc gratulujeme a jen tak dál ! Také jim přiznali název chovatelské stanice - Orava Dream / Oravský sen / , vyšel jim stejně jako nám, hned první název.

      5.7.2006 - Začali prázdniny a krásné počasí. Naše Fannynka miluje vodu a plavání. Nevynechá jedinou příležitost se namočit v nějakém rybníku, nebo v řece.Naopak Nelly se vodě vyhne obloukem a namočí si jen  pacičky.

koupání                     koupání


      17.6.2006 - Brzo ráno jsme vyrazili na Oblastní výstavu loveckých plemen do Prahy. Výstava byla v nádherném Kunratickém parku. Jen počasí nám nepřálo, chvílemi pršelo a když Fannynka nastupovala do kruhu, rozpršelo se pořádně. Ale odměnou nám bylo, že Fanny dostala ocenění: výborná 1, vítěz třídy a oblastní vítěz. Na výstavu nám přišla fandit Soňa Vavřinová s malou Iduškou. Z Idušky roste pěkná psí slečna, už brzo se nějaké výstavy sama zúčastní    


                                             Výstava Kunratice                    Kunratice


      11.6.2006 - Přidány nové fotky do fotogtogalerie. Konečně nám začalo letní slunečné počasí a holky chodí denně na dlouhé vycházky do lesa.  Fannynka nezapomíná trénovat na výstavy. Musím jí pochválit, že se opravdu snaží a pózuje jako opravdová modelka. I když jí více baví lítat za míčem, nebo hrát si s Nellynkou.

        30.5.2006 - Na začátku tohoto roku , mě společně s Dianou Fedorovou napadlo napsat takové poděkování panu ing. V. Maláskovi majiteli chovatelské stanice VLAMA. Poděkování člověku, kterému  záleželo na tom, jak se jeho odchovaná štěňátka dále mají. Sepsaný článek jsem si dovolila poslat do kynologického časopisu PES PŘÍTEL ČLOVĚKA  a doufám, že mi ho tam otisknou. Pokud máte zájem přečtěte si článek o výborném chovateli, který nám moc chybí !  / odkaz /

       10.5.2006 – V odpoledních hodinách měla naše Fanny možnost vyzkoušet si norování na umělé noře v Č. Velenicích. Pro naší Fanny to byla úplně nová zkušenost. Pan Hrošek, který má tréninky na starosti Fanny pochválil, že na poprvé to nebylo zas tak špatné. Musíme trénovat a honit kočičky !

      7.5.2006 – Cindy Vlama – sestra naší Fanušky, patřící manželům Fedorovým ze Slovenska, se zúčastnila NVP Bánská Bystrica. Zde získala v mezitřídě králičích fen ocenění V1, CAC, BOB. Cindušce i Dianě moc gratulujeme.


       Cindy                      Cindy

      22.4.2006 - Ve stejný den, co jsme my vystavovali, jela si Soňa Vavřinová pro vysněnou fenku jezevčíka do Polska. Se Soňou jsme se seznámili přes internet, když sháněla štěňátko a rozběhla se mezi náma čilá emailová korespondence. Moc jsme si porozuměli, protože nás spojuje stejná záliba a to naše psí holky. Přivezla si štěňátko z chovatelské stanice Jamnicza Ostoja - holčičku jménem Ida Ina Jamnicza Ostoja. Doufám, že jí Iduška bude dělat jen samou radost a že se osobně setkáme na nějaké výstavě. Více se můžete dozvědět na jejích osobních stránkách: www.jezevcikangie.estranky.cz

                                        Iduška                       


     22.4.2006 - Jsme se s Fannynkou zúčastnili MVP v Č. Budějovicích. Bylo krásné slunečné počasí a jezevčíci byli  jako tradičně vystavováni v hale Budějovického výstaviště. Fanny získala v mezitřídě králičích fen ocenění - Výborná 1 . Krásný výstavní den jsme si zpestřili jízdou domů vláčkem.


     26.2.2006- Brzo ráno jsme vyrazili za mrazivého počasí do Holýšova u Plzně. Fannynka byla přihlášená na Speciální výstavu jezevčíků. Udělala nám velikou radost a v mezitřídě králičích fen získala Výbornou 1, CAC. Také byla na této výstavě zbonitována a stala se kandidátkou chovu
.

              vystava
 
2006