zpět

NOVINKY

 2007

27.12.2007 - Dneska nám poštou přišel opožděný vánoční dáreček.  Elišce / Alien Tiffany Moravia / byl přiznán titul ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION . Eliško gratulujeme !

     1.12.2007 -  Tak jsme vyrazili na poslední výstavu v tomto roce do rakouského Welsu. Výstava ve Welsu byl DOPEL CACIB, ale my jsme přihlásili děvčata jen na sobotu , vyzkoušet také zahraniční štěstí. Jak jsme tušili, Elinka ve třídě mladých opět narazila na svou černou soupeřku z Maďarska -MINI GOLF HERPCIA. Stejně jako v Tullnu Herpcia vyhrála  a získala BOB. Takže Eliška v třídě mladých Výborná 2 a Fanny zabojovala na své poslední výstavě v tomto roce a Výborná 1, CACA a res. CACIB. Holky super výsledky, jsem na vás moc pyšná! Na výstavu jsme jeli s naším trpasličím kamarádem - Dalamánkem z Dolního Konce, který se nenechal zahambit a vyběhal v mezitřídě Výbornou 1, CACA a res.CACIB. Posuzovala nás příjemná paní rakouská rozhodčí Monika Blaha. Veliké zmatky na počátku výstavy a problémy s potvrzením platby výstavního poplatku, mě ani moc nepřekvapili. Vzhledem k tomu, že výstava byl dopel CACIB a k velkému množství přihlášených psů. Počet psů vystavovaných jen v sobotu byl například 2531.

     26.11.2007 - Již po třetí proběhl ve školní družině  při základní škole v Nových Hradech školní projekt : Můj pejsek. V době kdy v novinách a v televizi vídáme mnoho negativních zpráv o týrání zvířat, byl kontakt s jezevčíky z mé chovatelské stanice a beseda krásným zážitkem pro mnohé děti. A protože jsem již loni o tomto projektu napsala článeček, koukněte se na fotečky, ty hovoří za všechno! Děti si  holky pohladily, všechno si prohlédly, na všechno se vyptaly a ten kousek času si prožily co nejlépe v naší milé  společnosti. Fanny i Eli se  předvedli s chutí a klidně, oni to ani jinak neumí a já jim děkuji za jejich velikou trpělivost.

     

    17.11.2007 - Mezinárodní výstavou psů v Praze jsem zakončili českou výstavní sezonu v tomto roce. Ještě nás čeká poslední zahraniční výstava v rakouském Welsu. Trochu jsme se báli cesty, protože u nás na jihu napadlo hodně sněhu, ale cesta byla v pořádku a v Praze nebyl skoro žádný sníh. Podzimní mezinárodka  v Praze byla vyjímečná tím, že jste se zde mohli poprvé kavalifikovat na Crufts Birmingham 2008. My jsme o to nijak neusilovali, jelikož obě děvčata se již v tomto roce kvalifikovaly. Eliška na mezinárodní výstavě v srpnu v Bratislavě a Fanny v rakouském Tullnu. Dopadli jsme úplně stejně jako před třemi týdny na klubové výstavě v Praze. Eliška v třídě mladých se panu rozhodčímu F. Pasákovi velmi líbila. Získala  Výbornou 1, CAJC a opět se kvalifikovala na Crufts 2008 a Fanny v třídě otevřené Výborná 1 a CAC. O BOBa nastupovali stejně jako několik výstav předtím naše Elinka /Alien Tiffany Moravia/ a Nelinka Gapro Bohemia, tyhle dvě se určitě o post nejvyšší zase příště poperou. A my budeme našim holkám držet do další výstavní sezony palečky. Fannynku  budou sice v příštím roce čekat spíše mateřské povinnosti, ale Eliška bude usilovat o získání dalších šampionátů u nás i v zahraničí.

     4.11.2007 - Dnes je tomu rok co  nás opustila naše zlatá  Nellynka.  Moc na tebe naše holčičko milovaná vzpomínáme a nikdy na tebe nezapomeneme!


Nellynka

.

     28.10.2007 - Tuto neděli  jsme strávili krásný den na Klubové výstavě jezevčíků , která je už druhým rokem pořádána v hale Letňanského výstaviště v Praze. Pro každého majitele jezevčíka, je klubová výstava velmi prestižní záležitost .  Německý pan rozhodčí Horst Kettendöfer velmi pečlivě posuzoval všechny mini hladkosrsté jezevčíky. Naše Eliška byla oceněna jako  Výborná 1, CAJC a získala  titul Klubový vítěz mladých 2007. A Fannynka obdržela Výbornou 1 a CAC. Eliška tím dnes splnila podmínky pro získání ČESKÉHO JUNIOR ŠAMPIONA. Eliško moc gratulujeme a jen tak dál !

     

     18.10.2007 -  Dneska nás navštívil náš kamarád Dalík / Dalamánek z Dolního Konce / . Šli jsme na opravdu krátkou procházku, protože byla neskutečná zima. Panička Jarmila pořídila opravdu nádherné fotografie naší smečky. Podívejte se sami.

Velká Pardubická      

    13.10.2007 - Přidán nový článek Jak jsem lovila kačeny.

    6.10.2007 - Na Českobudějovickou mezinárodní výstavu to máme co by kamenem dohodil. Tak jsme tam i letos samozřejmě nemohli chybět. Eliška si vychodila   Výbornou 1  svého druhého českého CAJCe. Fanny získala od pana rozhodčího M.Kašpara  pouze   Velmi dobrou 2. Tak se mi zdá, že každý týden vodím na druhém konci vodítka jiného psa, je vidět,  jak každý rozhodčí hodnotí jinak.  Počasí bylo takové podzimní zamračené a předváděli jsme se opět venku. 

     5. 10. 2007 - Dnešní den slaví naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ své první narozeniny a zároveň i svátek. Eliško, my všichni ti přejeme jen to nejlepší do dalšího báječného psího života s námi.

.

     29.9.2007 - Holky dnes měli první vystoupení na Rakouské výstavě. Ráno jsme odjeli do Tullnu na mezinárodní výstavu. Pan rozhodčí Erwin Deutscher ohodnotil naší Elišku v třídě mladých, jako Výbornou 2 , porazila jí černopálená fenka z Maďarska. Fanuška dnes svou spolubydlící v hodnocení předběhla, získala Výbornou 1, CACA a CACIB titul Bundessieger 2007 , také se kvalifikovala na Crufts 2008. Obě dnes měli svůj den a výborně se předváděli. Celkově na mě Rakouská výstava působila jako výborně připravená, koberce po celé ploše kruhu, směšná cena za parkování v areálu  - 1.50 eura a nádherné slunečné počasí. Určitě si v budoucnu další výstavu u našich blízkých sousedů zopakujeme.


odpočinek po výstavě    

.

     24.9.2007 - Chovatelská stanice VLAMA nabízí posledního krásného pejska se spojení Caccia Vlama x Diriger Lisego Nosa. Kontakt: mail : hele@iol.cz ,telefon: 603224477, 519322002 večer

.

.

v pravo  

.

.

     Nezapomeňte, že se blíží Klubová Výstava Jezevčíků

.

.

.

.

      1.9.2007 - Jsme jeli na MVP INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav.  Tak nějak jsme dopadli, jak jsme dopadli. Alien Tiffany Moravia / Eliška/ která na osmi předcházejících výstavách shledána vždy VN1, nebo V1 s tituly a posudky bez jediné chybičky se panu rozhodčímu V.Tomáškovi vůbec nelíbila. Neshledal na ní téměř ani chlup hezký. Hned na začátku musím napsat, že se Eli moc dobře nepředváděla a za ten její výkon by si i tu VD asi opravdu zasloužila, ale nejvíce mě mrzela její  prý méně ušlechtilá hlava. Tak nevím jestli se ta její hlava od minulé výstavy za 14 dní tak změnila, ale už jsme to hodnocení  nějak přežili a snad příště dopadneme lépe.

.

     25.8.2007 -  Do odkazů ČLÁNKY jsme přidali nový článeček : Jak jsem vyhrála svého prvního BOBíka.

.

      18.8. a 19.8.2007 - Tak jsme jeli na naší první zahraniční výstavu. DUODANUBE Bratislava 2007 je dvoudenní výstava na kterou je delegováno  mnoho zahraničních rozhodčí zvučných jmen. Vyjeli jsme již v pátek, aby jsme si Bratislavu prohlédli a také si udělali hezký výlet.

     V sobotu Eliška získala od ruské p. rozhodčí L.Nikitina v třídě mladých Výbornou 1 a CAJC a Fanny v třídě otevřené Výbornou 1 a CAC.

     Druhý den výstavy Eliška od slovenského p. rozhodčího M.Stanovského opět Výborná 1 a CAJC , takže veliký úspěch. A Fanny Výbornou 3.

     Eliška se svým CAJCem kvalifikovala na největší výstavu psů na světě v Birminghamu - CRUFT´S 2008.

     Veliká spokojenost a domů jsme si vezli tři medaile a plno dojmů z krásné Bratislavy.

     A Eliška už má našlápnuto na Slovenského šampiona krásy mladých.

.

Holky u Dunaje  Na výstavě  vyhrané medaile  Fannynka

.

     A co říkáte na takto zbarveného jezevčíka. Je to opravdu jezevčík,ale trochu netradiční. Nedivte se, opravdu má PP a je dovezený z Ameriky a tam s ním i chodí na výstavy. U nás je takové zbarvení nestandardní, ale jinak, jak se vám líbí?

.

Bílý jezevčík

.

  12.8.2007 - Na dnešní Klubové výstavě jezevčíků v Mýtě u Rokycan jsme slavili veliký úspěch. Eliška / Alien Tiffany Moravia/ na své první výstavě ve třídě mladých získala Výbornou 1, CAJC, a pak titul nejvyšší BOB - Vítěz plemene.

     Její spolubydlící Fanny se nenechala také zahanbit a v třídě otevřené v konkurenci dvou fen,vyběhala Výbornou 2 a res.CAC.

     Výstava se pořádala venku, ráno nám sice trochu pršelo, ale odpoledne už nám počasí přálo. Na výstavu bylo přihlášeno 265 jezevčíků a posuzovali zde i zahraniční rozhodčí.

     Velikou radost máme z našich děvčat a prvního BOBíka musíme pořádně oslavit!

.

v kruhu  posuzování, zapisovatelka a moderátorka Klára Jandová  boj o BOBa  pohár za BOBa

 

     3.8.2007 - Jeli jsme na malý výlet do samého srdce Novohradských Hor.  Navštívili jsme Pohorskou ves, Pohoří na Šumavě,vodní nádrž Zlatou Ktiš, Malonty, penzion a restauraci Lesovna Žofín, nedaleko se nachází nejstarší přírodní, pralesní rezervace Žofínský prales.  Příroda je tady tak krásná a nedotčená, až se tají člověku dech. I  zde se odstraňují následky po nedávném orkánu Kyrill. Novohradské Hory jsou krásný  turistický kout jižních Čech, nachází se zde mnoho pěších a cyklistických stezek. A my vřele doporučeujeme jako námět pro váš výlet!

Zlatá Ktiš  Vyschlý přepad na Zlaté Ktiši    Lesovna Žofín

     27.7.2007 - Oznamujeme radostnou událost. Že se v chovatelské stanici VLAMA sestře naší Fanny -  Kačence / Caccia Vlama/ narodila první štěňátka. Pokud máte zájem o jednoho kluka a dvě holky ze spojení  CACCIA VLAMA x DIRIGER LISEGO NOSA, tady máte kontakt: mail.: hele @iol.cz  Adresa: H.Helešicová, J.Palacha 4 , 690 02 Břeclav. 

     Tady o rodičích štěňátek podrobněji:

   Matka: CACCIA VLAMA - výstavy: výborná , zkoušky: ZN / 84 b./ - vítěz zkoušek

   Otec : DIRIGER LISEGO NOSA - výstavy: Interchampion, Grandchampion , zkoušky: BZ 1.cena, ZN - / 78 b./

   Požadavek: Do dobrých rukou a splnit podmínky chovnosti.

      Takže krásná králičí černopálená štěňátka budou k odběru začátkem září a čekají jenom na vás!

     A my, hrdé mamince a šťastné majitelce GRATULUJEME.

      

     14.7.2007 - Jako každý rok jsme odjeli na zaslouženou dovolenou do Italského letoviska San Francesco - Caorle. Holky byly  v péči mého bratra a rodičů  a vrátili nám je jako každý rok štíhlé a v super kondici. Dovedete si představit to vítání po našem příjezdu.

    

     16.6.2007 - Dnes ráno jsme při cestě na 13. OBLASTNÍ  VÝSTAVU LOVECKÝCH PLEMEN v Kunraticích  trochu zabloudili. Nakonec jsme dorazili včas a děvčata šla hned do výstavního kruhu. Eliška získala svou pátou Velmi nadějnou 1. Paní rozhodčí jen chválila, chválila a chválila. Prostě krásná bez jediné chybičky. To byla její poslední výstava v dorostu a na další se již předvede v třídě mladých.

     Fanny mi udělala také radost, dostala Výbornou 1, Vítěze třídy a nakonec v králičím rázu zvítězila a získala i Oblastního vítěze. Stejně jako v loňském roce.

     Počasí nám přálo a nepršelo. Velmi krásné a příjemné je i prostředí zámeckého parku v Kunraticích. Teď si dáme dvouměsíční výstavní prázdniny. A zase v srpnu na další výstavě nashledanou !

     23.5.2007 -  Dnes nám přišla karta a zařazení do PROFI CLUBU PRO PLAN. Členská karta klubu nám zaručuje možnost využívat všechny nabídky Profi Clubu Pro Plan. A můžeme nakupovat granule za zvýhodněné chovatelské ceny. Jelikož touto značkou krmíme k naší veliké spokojenosti , udělala nám karta  velikou radost.

     19.5.2007 - Tak jsme jeli  na další výstavu. NORD BOHEMIA CANIS v Litoměřicích byla ve znamení krásného slunečného dne a příjemného prostředí..

      Jinak to byl můj jediný pozitivní pocit z této výstavy. Fanny byla vinnou pořadatelů zařazena omylem do trpasličího rázu. Panu rozhodčímu se moc nelíbila, i když se předváděla velmi hezky a moc se snažila! Pan rozhodčí P.Buba se velmi dlouho rozmýšlel nad tím, zda prý jí má dát titul. Nakonec jsem byla velmi překvapená, že  místo očekávané V1 bez titulu, dostala pouze VD1. Ale my se otrávit nenecháme!

      Elinka dostala opět svou již čtvrtou Velmi nadějnou 1 v třídě dorostu . Moc se líbila a prý je to mladá, velmi perspektivní fenka.

     Největší radost máme z velikého úspěchu našeho kamaráda Dalíka / Dalamánek z Dolního Konce / , který získal V1, svůj první CAJC a dokonce titul BOB v trpasličím rázu. Panička Jarmila dlouho nemohla uvěřit, že opravdu vyhráli - moc GRATULUJEME  k BOBíkovi a doufáme, že nebude poslední!

                   

 

     6.5.2007 - Do odkazů ČLÁNKY bylo přidáno povídání  naší Elinky -  K Budějicům cesta . Můžete si přečíst, jak jsme byli na  dvou mezinárodních výstavách, nejprve v Č.Budějovicích a za týden v Praze.

 

      28.4.2007 - Tak na dnešní MVP v Praze si holky zopakovaly veliký úspěch z minulého týdne. Stejně jako v Č.Budějovicích , si Fanny vyběhala Výbornou 1, CAC a další CACIB.

A naše Elinka  dostala svou již třetí Velmi nadějnou 1 a krásný posudek a obdiv paní rozhodčí. Udělali mi obě  velikou radost! A zatímco  jsem se já s holkama vystavovala na Letňanském výstavišti, tak zbytek rodiny a naši přátelé navšívili  Mořský svět, prošli si centrum Prahy a povozili se metrem. Opravdu krásný skoro letní den bez mráčku, plný úspěchů a skvělých zážitků jsme zakončili návštěvou  u známých.

Ještě bych chtěla pogratulovat své kamarádce Soně k prvnímu CAJCu její Idušky / Ida Ina Jamnicza Ostoja /a Jarmile a jejímu Dalíkovi /Dalamánkovi z Dolního Konce / k další Výborné. Takže mé kamarádky a naši jezevčíci nejmilejší - mé heslo pro vás - JEN TAK DÁL!

                     

        23.4.2007- Přidány nové jarní fotky do fotogalerie.

       22.4.2007 - V časopise PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 5/2007 mi vyšel článek : 

Vzpomínka na ing. Maláska.

Je to mé poděkování skvělému chovateli a hlavně člověku, od kterého máme naší Fannynku /Canni Vlama/

časopis Pes

       21.4.2007 - Tak trénink se opravdu vyplatil! Budějovickou mezinárodku mám opravdu moc ráda, i když nás překvapili veliké zmatky a fronty hned na počátku výstavy. To v Č. Budějovicích nebývá zvykem. Nejprve se předvedla v dorostu Elinka, krásně a klidně a byla odměněna hodnocením Velmi nadějná 1 a krásným posudkem.

Fanny bojovala v třídě otevřené a získala: Výbornou 1, CAC a potom vybojovala i svůj první CACIB.

O titul BOB bojovala se dvěma psy a BOB vyhrál Misza Zielone Mchy - tatínek naší Elišky, je to opravdu fešák.

Svítilo krásně sluníčko a jezevčíci se oproti minulým rokům předváděli venku. Domů jsem s dětmi jela jako tradičně vláčkem. Krásný den odměněný krásnými výsledky! Fotečky z výstavy jsou ve fotogalerii.

  

      16.4.2007 - Holky trénují na výstavu, jak nám to jde?

trénink    trénink

          11.4.2007 -  Do fotogalerie přidáno pár nových jarních foteček!

      2.4.2007-  Dnes jsme navštívili našeho vetrináře v Č.Budějovicích. Chtěli jsme zkonzultovat vytrhnutí mléčných špičáků u Elinky. Tak jsme se nějak domluvili a pak  pan doktor povídá, počkejte, já něco zkusím:  sáhnul jí do papulky a udělal křup, křup  a než jsme se nadáli, byli mléčné zoubky pryč. Moc mu děkujeme za to, že se to obešlo bez zbytečné narkózy a našich nervů. Je moc šikovný a Elinka ani nezanaříkala a byla v pohodě.

 

      18.3.2007 - A tady se podívejte, jakou úžasnou dovednost se naučila naše Elinka. krásně panáčkuje a dovedla to až k dokonalosti. Na zadečku vydrží sedět i několik minut, je to naše malá surikata.

surikata   panáček

     17.3.2007 - Jezevčík je bez debaty lovecké plemeno a ZDE vám naše Fannynka bude vyprávět jak je nutné lovecké vlohy správně rozvíjet. Přečtěte si nový článeček, který teď vypráví pro změnu Fanny a je o tom , jak se správný jezevčík má chovat v lese.

     3.3.2007 -  Udělali jsme si dámskou jízdu a vyrazili jsme já , dcera Jana, Fanny a Eliška na Jihočeskou oblastní výstavu psů do Českých Budějovic. IV. skupina se na těchto výstavách nevystavuje, tak jsme se jeli podívat jak kroutí zadečky v kruhu např. pudlové, chrtové, německé dogy, teriéři, boloňáci a jiná plemena. Elince jsem tam koupila výstavní vodítko, přesně v barvě její srsti. Tak doufám, že na něm vychodí v budoucnu hodně titulů.  

     26.3.2007 - Protože se vyprávění naší Elinky velmi líbilo, rozhodla se pokračovat!  A ZDE si můžete předčíst  článeček : SPECIÁLNÍ VÝSTAVA ANEB JEZEVČÍK KAM SE PODÍVÁŠ.

     25.2.2007 - Speciální výstava jezevčíků v Holýšově u Plzně byla další z akcí kterou jsme navštívili. Vystavovala se jen Fanny ,Elinka jela pouze přihlížet a zvykat si na výstavy. Fannynka dostala v silné konkurenci, která na speciálních výstavách bývá - VÝBORNOU 2. Elinku nám každý obdivoval, hladil, choval, na rukou nosil, prostě byla roztomilá, ona jiná ani být neumí ! Pozorně si jí prohlédl i  její tatínek Misza , který jí ukázal jak se správně a hlavně úspěšně  předvádí v kruhu. Holky dostaly za odměnu každá novou hračku a Eli nový obojek, na který si mohla pověsit svou novou známku.

 hračky

     10.2.2007 - Dnes jsem vyrazila s Fanny i malou Elinkou na mezinárodní výstavu do Brna. Byla to Elinky první výstava, byla přihlášená do třídy štěňat. Byla jsem velmi zvědavá, jak se jí bude dařit a jak se bude chovat. Elča byla vzorná a velmi mě překvapila, jak byla šikovná a přirozená. Dostala velmi nadějnou 1 a doporučení, že je velmi krásná a v budoucnosti se jí na výstvním molu bude dařit. Fanny získala, kvůli špatné kvalitě srsti na krku pouze VD 2, škoda, ale příště nám to určitě vynahradí. ZDE si můžete přečíst Elinky zážitky z výstavy. A také jsou nové fotečky obou modelek ve fotogalerii.

na výstavě            Eli trénuje

     28.1.2007 - Tak po takové divné zimě, nezimě začala minulý týden ta opravdová.  Po ošklivé větrné vichřici, pak napadlo veliké množství sněhu. A zima ukázala svou pravou tvář.

ve svetrech západ slunce  zima

        Přidala jsem nové zasněžené fotečky do fotogalerie. A podívejte- zima je tady na jihu opravdu pohádková !

     13.1.2007 - V sobotu jsme navštívili II. Hanáckou národní výstavu v Olomouci. Tato první výstava v tomto roce byla od našeho bydliště velmi vzdálená, proto jsme museli vyrazit opravdu v časných ranních hodinách. Fanny nám udělala radost a v kruhu si vyběhala výbornou 1 a CAC.

     12.1.2007 - Tento den se v chovatelské stanici ORAVA DREAM narodil vrh A ze spojení: CINDY VLAMA  x SASQUEHANNA GOLFISTA. Sestře naší Fannynky se narodily přirozenou cestou tři krásné holčičky. Štěňátka i mamina jsou zdravé a v pořádku . A my moc gratulujeme a přejeme, ať pěkně rostou a najdou ty nejlepší majitele.

                                    

     7.1.2007 Do fotogalerie přidány nové fotečky.

     6.1.2007    -    Vyšel nám článeček v lednovém NOVOHRADSKÉM ZPRAVODAJI o aktivitách naší Fannynky mezi dětmi.  Fannynka dětem vysvětlila, jak se k ní mají správně chovat a předvedla správně vychovaného a roztomilého jezevčíka. Na celý článek se můžete podívat ZDE:

     5.1.2007    -    Dneska jsme jeli naočkovat Elinku, bylo to poslední očkování,mimo jiné také proti vzteklině. Po veliké alergické reakci, kterou měla Eli na druhé očkování, tentokrát dopadlo všechno v pohodě a naše obavy se nepotvrdili. Eli nám nenatekla a jen prospala celé odpoledne a to je dobře!

     1.1. 2007  -    Přejeme mnoho úspěchů v NOVÉM  ROCE


 

Novinky 2006