NOVINKY
2010

      30.12.2010 - Vrh C má vytvořené nové album  - ZDE. Jsou to první štěňátka po naší veleúspěšné multišampionce Alien Tiffany Moravia /Elišce/, ale i první vrh po mladém importovaném pejskovi  Aktsent Rus Bramers - chs Gapro Bohemia. Všechna štěňátka se vyvedla v barvě červené a co nejdříve se pochlubíme s jmény.

      24.12.2010 - Nejkrásnější vánoční dárek nám na Štědrý den nadělila naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/. Narodila se jí přirozenou cestou čtyři krásná štěňátka / dva pejsci a dvě fenky/ Představujeme vám Vrh C ze spojení Alien Tiffany Moravia x Aktsent Rus Bramers. V kouzelném čase vánočním přejeme mamince i štěňátkům  hodně zdraví, lásky a štěstí! Brzo více v ODCHOVECH.

                                

 
                                                                                                                           

      23.12.2010 - Vánoční přání a krásná PF -ka si můžete prohlédnout -  ZDE

      20.12.2010 - Probíhá veliká aktualizace našich stránek. Nový vzhled je od 20.12.2010.

      16.12.2010 - Všem našim kamarádům, příznivcům a návštěvníkům našich stránek přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a šťastné vkročení do Nového roku 2011.

      24.10.2010 - Dnes jsme se zúčastnili Klubové výstavy jezevčíků v Praze. V králičím rázu bojovala naše Bella Mia Celeste Cascata -  získala Velmi dobrou 1 a její sestra Bella Lissa v trpasl. rázu, v obrovské konkurenci 8 fen vybojovala ocenění Výborná 3! Nakonec úspěšně prošla bonitací a stala se kandidátkou chovu. Moc gratulujeme Belle /Belle Lisse/ i majitelům za skvělé předvedení a výsledky na jejich první úspěšné výstavě. Dalším členem přihlášeným za barvy naší CHS byl drsnosrstý standardní pes: Pol z Města Budějovic. Poldík si naprosto suveréně vyšlapal ve třídě dorostu - Velmi nadějnou 3. A syn Pavel a naše Fanny /Canni Vlama/nakonec výstavu zakončili v soutěžích Dítě a pes. Máma Fanny tak mohla svým dceruškám držet pevně tlapičky.

      5.10.2010 - Dnes slaví naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ své 4 - té narozeniny. Že je to ten nej-jezevčík, kterého jsem kdy měla, jsem už napsala mnohokrát. Ela dokázala své kvality jak na poli pracovním, tak na poli výstavním, je několika-násobnou šampionkou, grand šampionkou a mezinárodním výstavním šampionem C.I.E .Moc gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka a dalších úspěchů!

     19.9.2010 -  Jako každý  chovatel mám snahu čas od času zdokumentovat a vyfotit naší smečku. Svůj názor vyjádřila velmi rázně naše nejmladší  Mia ....

    28.8.2010 - Chovatelská stanice Vlama zadá jezevčíky trpasličí/králičí s PP v barvě černá s pálením  a hnědá s pálením, psi nar. 7.8.2010 ze spojení: matka - Caccia Vlama ( OH 29 cm, váha 3,9 kg, plnochrupá, Oi/5 HLK, výstavy: výborná, CAC, zkoušky: ZN 84b.) otec - JCH Otpety Moshennik iz Mishkinogo doma ( CHS Gilovam více - ZDE ).  Kontakt: Hana Helešicová, CHS Vlama, 603 224 477, hele@iol.cz.

     22.8.2010 - V pátek jsme vyrazili  s naší smečkou a synem Pájou na prodloužený víkend. Našim cílem byla Jižní Morava , kde jsme využili skvělé pohostinnosti kamarádky Káji ( CHS Wassa Duo) Díky moc ! V neděli naše cesta pokračovala na Slovensko na mezinárodní výstavu psů DUODANUBE. Tam naše Grand šampionka Alien Tiffany Moravia / Eliška/ ve třídě šampionů vybojovala CAC, res. CACIB a naše naděje Bella Mia - CAC, CACIB a BOB - vítěz plemene. Výlet jsme si všichni užili, měli jsme krásné počasí a navštívili jsme mnoho zajímavých míst. Například ZOO v Brně, ARMY PARK v Ořechově, termální lázně Laa a. d. Thaya a prázdniny jsme tak úspěšně zakončili na výstavě v Bratislavě.

      10.8.2010 - Dnes nám majitelé Bell Boye zaslali jeho nové fotečky.  Děkujeme jim za perfektní péči a lásku!

      6.8.2010 - Máme velikou radost, že majitelé našich odchovů propadli kouzlu mini jezevčíků. Tak náš chlapeček z vrhu B - Bell Bond  dostal domů nového kamaráda, čokololádového pejska - Dag z Hradu homolka

 

      24.7.2010- Jelikož  zrovna užíváme zaslouženou  dovolenou v Itálii/ jako každý rok/, nesmíme zapomenout popřát naší Fannynce /Canni Vlama/ k jejím 6-tým narozeninám. Naší zlaté holčičce přejeme mnoho štěstí  a zdravíčka do dalších roků. Máme tě moc rádi a GRATULUJEME!

     18.6.2010 - Pár nových foteček:

     7.6.2010 - Dnes přišel naší Fannušce / Canni Vlama / přiznaný další národní šampionát - ŠAMPION RAKOUSKA  - gratulujeme!

      5.6.2010 - Nádherné slunečné počasí nás přivítalo na NV v Klatovech. Eliška /Alien Tiffany Moravia/ opět vyhrála a získala : Výbornou 1, CAC, NV, BOB a v závěrečných soutěžích jí ruská paní rozhodčí Tatiana Tyagunova-Deres postavila na 4.místo IV. FCI skupiny. Mia / Bella Mia Celeste Cascata získala ohodnocení Výborná 2 a úspěšně byla zbonitována a stala se kandidátem chovu. Syn Pája a naše mazačka Fanny /Canni Vlama/ se v soutěžích Mladý vystavovatel /Junior handling/  probojovali  z prvního kola a postoupili do sedmifinále se ziskem 56 bodů. Mám velikou radost z  naší smečky, ať je to naprosto suveréní a dokonalý výkon naší grand šampionky Elišky, nebo z úspěšné bonitace naší Mii, ale hlavně z dokonalé souhry naší dvojice Fannuška - Pája. Kdy  Pavlík zjistil, že se mu nejlépe předvádí právě naše mamina Fanny, která právě v Klatovech předvedla předpisový výkon. Je až k nevíře, že právě ona, která získáním tří národních šampionátů měla už  být  ve výstavním důchodu,  bude  Pájovi partnerkou v JH, protože je prostě perfektní.  Holky děkuju - jste šikulky! Více foto - ZDE.

      26.5.2010 -  Dnes byl naší šampionce Elišce /Alien Tiffany Moravia/ přiznám titul ČESKÝ GRANDŠAMPION

      22.5.2010 - Na MVP v Litoměřicích naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ vybojovala - Výbornou 1, CAC, CACIB a BOB a splnila podmínky k přiznání  českého Grandšampiona.  Miuška / Bella Mia / v třídě mladých - Výborná 3 a krásný posudek od paní rozhodčí Aleny Buriánkové. Do soutěží Junior Handling byl přihlášen syn Pavel a Eliška, jelikož nám naše naděje onemocněla angínou, nenastoupili jsme ani s BOBíkovou Eliškou  do závěrečných soutěží a jeli jsme hned domů.

      10.5.2010 - Dnes slaví své druhé narozeniny naše holčička z vrhu A - Ayachee Celeste Cascata. Přejeme hodně zdravíčka  a úspěchů do dalšího života. 

      8.5.2010 - Dnes jame vyjeli do krásného rakouského městečka Salzburg , za kterým se vypínají první alpské  špičky hor. Přihlásila jsem děvčata na poslední den uzávěrky a doufala , že doděláme na této  rakouské výstavě naše šampionáty. Jezevčíky posuzovala mladá rakouská rozhodčí Martina König.  Fannuška / Canni Vlama/ vyběhala Výbornou 1, CACA a res. CACIB a představuji vám novou Šampiónku Rakouska. Fanny gratulujeme!!! Eliška  / Alien Tiffany Moravia/ získala Výbornou 1, CACA a CACIB a splnila podmínky Mezinárodního výstavního šampiona  C.I.E . Město Salzburg je těsně spjaté s životem W. A. Mozarta. Nad městem se vypíná 900 let stará pevnost Hohensalzburg, který je největší zachovalý hradní komplex v Evropě. Ve městě najdete Mozartův rodný dům, v okolí nádherná solná jezera a doly.

     25.4.2010 - Dnes se klučík z vrhu B - Bell Bond zúčastnil Jarního svodu a pilně se připravuje na zkoušky vloh.

     24.4.2010 - Dnes jsme vyrazili na MVP v Českých Budějovicích. Naše Eliška /Alien Tiffany Moravia / vybojovala ve třídě šampionů Výbornou 1, CAC a res.CACIB. Miuška /Bella Mia Celeste Cascata/ pouze VD3. A velikou radost máme z naší áčkové holčičky - Ayachee Celeste Cascata, která na své druhé výstavě vyběhala opět  titul - Výborná 1 a CAC . V soutěži Mladý vystavovatel  Pája předváděl Fannušku / Canni Vlama/ a získali 52 bodů.

    20.4.2010 - Krásné sluníčkové dopoledne jsme strávili s dětmi mateřské školky z Nových Hradů. Ty nejmenší dětičky sledovaly co naši jezevčíci umí a dokážou. Základní povely, výcvik a nakonec pohladit si jezevčíka, pomazlit se! Náš projekt: Zodpovědný vztah ke zvířatům - opět pokračuje. Nakonec musím napsat: Eliška je naprosto nekonfliktní, zlatý pejsek, protože vydržet mazlení s plnou třídou dětí je výkon a ona je holka moje zlatá a šikovná. Dík Eli!!! Fotečky - ZDE

     31.3.2010 - Přejeme příjemné prožití velikonočních svátků.


    6.3.2010 - Dnes jsme navšívili spádovou schůzi KCHJ jihočeské pobočky, která se pořádala v Dražicích u Tábora. Eliška /Alien Tiffany Moravia/ si převzala pohár a diplom za 1. místo v pracovním poháru a Mia /Bella Mia / se zúčastnila jarního svodu - ZDE  Mia je plnochrupá a má obvod hrudníhu 29 cm.
 
    5.3.2010 - Alien Tiffany Moravia /Eliška/získala 1.místo v pracovního poháru jezevčíků za rok 2009.  Děkuji  šikovné Elišce a manželovi, který jí na zkoušky připravil a  vedl jako vůdce.   
   
    2.3.2010 -Červená štěňátka nebudou - Eliška /Alien Tiffany Moravia/ nám z vánočního krytí bohužel nezabřezla, na  štěňátka si musíme počkat na konec roku 2010.

    26.2.2010 - Dnes slaví vrh B a naše Bella Mia  13 měsíců jejich života. Snažili jsme se naší dorostenku vyfotit v postoji a to se nám nakonec podařilo, až za malou úplatu.

    24.2.2010 - Nové modely svetříků pro jezevčíky najdete - ZDE

    7.2.2010 - Naše první výstava v novém roce byla DUO - CACIB Brno. Přihlášení jsme byli jen na neděli a těšili jsme se  na  italského pana rozhodčího, ten ale bohužel nedorazil, tak naší Bella Miu posuzoval  pan Tomáš Říha. V třídě mladých si naše slečna vyběhala - Výbornou 2 a pěkný posudek. Druhým želízkem v ohni byla naše Fanny /Canni Vlama/ a syn Pavel poprvé v soutěži MLADÝ VYSTAVOVATEL /Junior Handling/. Oba se v soutěži rozkoukávali a sbírali zkušenosti, Pája získal 48 bodů z 60 možných a už se oba těší na další výstavu.


     25.1.2010 - Dnes oslavil  vrh B své první narozeniny. Všem našim odchovancům přejeme hodně zdravíčka a také  výstavní a pracovní úspěchy. Skvělé majitele a moře lásky už dávno mají.     19.1.2010 - Protože zima  u nás na horách je opravdu OPRAVDOVÁ  a holky , když jdeme ven oblékám! Podívejte se na foto-album pletených výtvorů, které jsem vytvořila já a také šité termo-oblečky, které ušila má kamarádka. Vím, že je hrozně těžké koupit svetřík na jezevčíka, proto se snažím uplést doma modely, které jezevčíkům sedí a hlavně sluší! - ZDE.


 

    4.1.2010 - Vítáme vás v novém roce 2010.

Novinky 2009
Novinky 2008

Novinky 2007
Novinky 2006