Novinky

       31.12.2011 - Zvoní, zvoní zvonec, že je roku konec. Zvedněme tedy skleničky, a připijme na rok celičký. Ať štěstí, zdraví nás v něm provází a nic dobrého nám neschází.


     24.12.2011 - Loni na Štědrý den nám naše Eliška pod stromeček nadělila nejkrásnější dárek. Našemu červenému vrhu C přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám!
    23.12.2011 - Vánoční přání a krásné PF-ky si můžete prohlédnout - ZDE.

    19.12.2011 - Přejeme radostné a veselé Vánoce plné zdraví, štěstí a pohody. Do nového roku hodně úspěchů a spokojenosti! Více foto - ZDE.

    10.12.2011 - Vytvořili jsme novou osobní stránku našemu chovnému drsnosrstému standardnímu psu - Pol z Města Budějovic - ZDE. Dále nabízíme ke krytí chovného hladkosrstého trpasličího psa - Dalamánek z Dolního konce, který je v majetku mé kamarádky, ale má také svojí prezentaci  na našich stránkách - ZDE. Případné nevěsty pište a volejte!

    4.12.2011 - Naše kamarádka - majitelka MariAnna Photos studia nám nafotila nádherné vánoční fotografie, už teď se můžete těšit! A také několik foteček naší Elišky /Alien Tiffany Moravia/.

    6.11.2011 - Náš drsnosrstý pes - Pol z Města Budějovic se pyšní titulem - CHOVNÝ PES. Případné nevěsty napište a volejte! Brzo připravíme jeho osobní stránku. 5.11. - jsem navštívila MVP v Praze. Tentokrát bez holek, doprovázela jsem kamarádku Páju, která vystavovala svojí králičí drsňačku. Užili jsme si super sobotu a hlavně výstavu!

    29.10.2011 - Podzimní dny jsou v duchu dlouhých vycházek a běhání v lese. Více foto - ZDE.

    24.10.2011 - Veliká vlna aktualizací!
O víkendu jsme vyrazili na výlet na Moravu, mezi prohlídkami nádherných vinic a útulných sklípků jsme navštívili domovskou chov. stanici naší Elišky - Tiffany Moravia. Maminka Tiffanka /Tiffany St. Eustach/ je už starší dáma, ale nezapře stejné rysy i stejné návyky jako její dcera Eliška. Děkujeme Hance za skvělou péči o naše pohodlí. Foto - ZDE.

  23.10. - Náš drsnosrstý standardní pes - Pol z Města Budějovic složil zkoušky v bezkontaktním norování na plný počet bodů /84b./ a tím splnil všechny podmínky k uchovnění.  24.10. - 19.10. byl přiznám naší mutlišampionce Elišce /Alien Tiffany Moravia/ další národní šampionát.  Naše Eliška je rakouský šampion. Gratulujeme!
 
   24.10. - Dnešní den v školní družině ZŠ Nové Hrady proběhla beseda - Můj pejsek. Kontakt  dětí s živými pejsky zajistili fenky z naší chs: Eliška a Fanny. Holky předvedly co všechno  umí a děti se naučily o zvířátka správně pečovat a na konci příjemné besedy se jen hladilo, hladilo  a hladilo. Díky, holky moje trpělivé! Za jejich poslušnost a klid mají jednu velikou jedničku. Foto - ZDE.


    8.10.2011 - Déšť provázel MVP v Českých Budějovicích. Přihlášený byl náš drsnosrstý standardní pes - Pol z Města Budějovic. V mezitřídě získal od pana rozhodčího J. Temra v konkurenci čtyř psů Výbornou 3 a krásný posudek. Poldíka čekají za 14 dní zkoušky  v bezkontaktním norování  a tím splní všechny podmínky k uchovnění.

    6.10.2011 - Dnes jsem v rámci našeho programu / Zodpovědný vztah ke zvířatům/  navšívili  8. třídu ZŠ  Nové Hrady. S osmáky jsme si povídali hlavně o březosti fen, porodech a stěňátkách. Probírájí zrovna savce, úplně jsem zapomněla fotit, protože jsme diskutovali celou hodinu. Ela /Alien Tiffany Moravia/jim také předvedla základní poslušnost a jak to probíhá na výstavách. Byla to zajímavá beseda, trochu na jiné úrovni, než jakou máme připravenou pro malé děti.

     5.10.2011 - Dnes slaví naše zlatíčko Eliška /Alien Tiffany Moravia/ své 5-té narozeniny. Přejeme spoustu zdravíčka, lásky a spokojenosti!  Máme tě moc rádi a  hodně dalších let s námi.


     29.9.2011 - Dnes nám přišel z daleké Belgie dlouho očekávaný diplom. Elišce /Alien Tiffany Moravia/ byl  7.9.2011  přiznán titul: Mezinárodní výstavní šampion C.I.E. Také se kvalifikovala na - Word Champion of Champions v Brusselu. Eli, jsi prostě úúúúžasnáááá!!!!!!


     28.9.2011 - Dnešní státní svátek jsme si pěkně užili. V lese jsme stopovali, sbírali houby a fotili.  Krásné podzimní dny nás lákají do nádherné přírody, která je všude kolem nás.


     24.9.2011 -  Dnes jsme jeli do města květin Tullnu v Rakousku na MVP.  Eliška /Alien Tiffany Moravia/ potřebovala poslední titul na rakouského šampiona. Hvězdy nám přály a Ela získala od rakouského rozhodčího - Michaela Schindlera krásné hodnocení a Výbornou 1, CACA, CACIB, titul Bundessieger 2011 a BOB a tím splnila všechny podmínky a můžeme zažádat o rakouského šampiona. Hned při vjezdu do města vás zaujmou nádherné fontány na kruhových objezdech a plochy plné květin. Proto se Tullnu říká město květin a každoročně se zde pořádají květinové výstavy. Myslím, že dnešní úspěch na výstavě je důstojná tečka za úspěšnou kariérou naší Elišky.
  

     14.9.2011 - Vrhu D jsem vytvořila novou fotogalerii, kde najdete fotky již z nových domovů - ZDE.

     4.9.2011- Po červencové dovolené v Itálii jsme si dopřáli poslední týden prázdnin ještě dovolenku v Chorvatsku a  21. 8. 2011 nám udělal radost náš standardní pes Pol z města Budějovic a  na barvářských zlouškách zabodoval a získal II. cenu. V místních novinách - Novohradském zpravodaji máme článek o naší chovatelské stanici.


     21.8.2011 - Dnes u nás bylo další loučení, do nového domova odjel náš pejsek Dolce Piccolo / Pepíček /. Je nám moc smutno, protože tenhle malinkatý chlapeček nám moc přirostl k srdci. Nový domov má až v Děčíně a moc se těšíme na zprávy  a fotečky.

      20.8.2011 - Dnes jsme vyrazili na mezinárodní výstavu psů Duodanube do Bratislavy. Posuzoval nás rakouský rozhodčí Erwin Deutscher. Bella Mia si vyběhala Výbornou 1 a CAC a Eliška / Alien Tiffany Moravia / - Výbornou 1, CAC a reservní CACIB. Ela získala další CAC v třídě šampionů potřebný na slovenského Grand šamiona a Mia na Slovenského šamipona krásy. Počasí jsme měli ukázkové a byl to krásný výlet.

       11.8.2011 - Pejsek Dolce Piccolo / Pepíček / je stále volný, ihned k odběru.

       6.8.2011 - Dnes  u nás bylo veliké loučení. Do nového domova odjela naše červená holčička - Dolce Vita /Vituška/. Nový domov našla u skvělé majitelky blízko Plzně. Už teď se těšíme na zprávy a fotečky.

  
       4.8.2011 - Štěňátkům bude 8. týdnů zatím co černý Pepíček /Dolce Piccolo/ je stále volný a na prodej, Vituška /Dolce Vita/ odjede do nového domova v sobotu. Pro dětičky máme připravený balíček do začátku a  už teď je nám smutno! Obě štěňátka jsou velmi živá a nebojácná, žerou granulky a masíčko, venčí se venku a nebo na savou podložku, zlobí svojí mámu i naší Elišku, která se o ně až dojemně stará. Foto vrhu D - ZDE.


        1.8.2011 - Veliká vlna aktualizací ! Zatím co  my jsme si užívali dovolené v Itálii, naše štěňátka jsou starší o 14 dní a bylo jim 7. týdnů.  Zarezervovaný pejsek Dolce Piccolo je náhle volný, tak pokud máte zájem , nabízíme k prodeji malinkého černopáleného pejska z vrhu D.  Naše super máma Fanny / Canni Vlama /oslavila 24.7. své  7. narozeniny. Do dalšího života jí přejeme hodně zdravíčka  a spokojeného života s námi. V neděli jsme jeli k paní doktorce a štěňátka jsme natetovali a naočkovali za malých protestů a naříkání, ale za chvilku už Vituška i Pepíček lítali a zlobili a na nepříjemnou záležitost zapomněli.


        19.7.2011 - O víkendu bylo štěňátkům 5. týdnů.  Kamarádka Maruška nám nafotila moc hezké fotografie.  Foto - ZDE.


       9.7.2011 - Štěňátkům jsou  4 týdny. Začali jsme přikrmovat, poprvé byli venku na sluníčku na zahrádce , podruhé jsme odčervili a ostříhali drápky. Maminku s dětičkama jsme přestěhovali do prostorné ohrádky do obýváku, aby si více užívali naší společnosti.

       3.7.2011 - Štěňátka měla tři týdny života. Vytvořili jsme jim svou vlastní stránku, kde najdete informace, rodokmen, odkaz na fotečky. Vrh D - ZDE.

       26.6.2011 - Vrh D má 14 dní,  štěňátka už otevřela očička.
. 

      20.6.2011 - Vrh D má týden života. Nové fotečky - ZDE. Pokud máte zájem o štěňátko z naší CHS kontaktujte nás!

      19.6.2011 - A druhý den byla velmi prestižní událost a to  WUT světová výstava jezevčíků - Welt Union Teckel. Naše holky v kruhu posuzovala polská rozhodčí - Grazyna Olender. Mia získala opět Velmi dobrou, Ela - Výbornou 1 a CAC, a naše malinká naděje dceruška Elišky - Countessa Rossa ve třídě štěňat zvítězila a získala Velmi nadějnou 1 a ve veliké světové konkurenci v závěrečných soutěžích se stala 3. nejkrásnějším štěňátkem světové výstavy. Další fenka z naší CHS - Bella Lissa získala od p. rozhodčího Tomáše Říhy ocenění - Velmi dobrá. Chtěla bych poděkovat majitelů našich odchovů za skvělou péči a prezentaci na výstavách.

   
       18.6.2011 - Dnes jsme vyrazili na Klubovou výstavu jezevčíků do Prahy.V  silné zahraniční konkurenci se předváděli Ela a Mia a naše odchovy. Posuzovala nás švýcarská rozhodčí  Sylvie Osterwalder. Mia /Bella Mia Celeste Cascata/ získala v třídě otevřené - Velmi dobrou. Eliška /Alien Tiffany Moravia/ v třídě pracovní - Výbornou 1 a CAC a v závěrečných soutěžích vybrána do první pětky nejlepších pracovních jezevčíků výstavy. Bella Lissa získala od německého rozhodčího / Sieghart Muthsam/ - ocenění Výborná.

       12.6.2011 - Konečně jsme se dočkali! Naší Fannynce se narodila přirozenou cestou štěňátka, pejsek černý s pálením a fenka červená. Máme /sladký/ vrh D ze spojení Canni Vlama x Aktsent Rus Bramers. Narodilo se nám úplně nejmenší štěňátko, co jsme kdy měli. Pejsek ale pěkně přibírá a je velmi vitální, tak snad všechno dožene. Představujeme vám i jména, holčička je Dolce Vita /sladký život/ a klučík Dolce Piccolo. Kdo byl v Itálii zná tu jejich malinkou, silnou a černou kávu, které se tam říká - piccolo. Foto - ZDE.

       8.6.2011 - Dnes jsme jeli do Českých Velenic na nácvik norování na umělou noru. Pol, Ela a Mia -  Poldík je velmi šikovný i naše Mia, jen Elu ta liška, ale vůůůůbec nebaví. Naše modelka má už zkoušky splněné,  co by se snažila! 

       4.6.2011 - Dnes jsme jeli na NV do Klatov s jediným cílem zbonitovat našeho drsnosrstého psa  /Pola z Města Budějovic/.To se nám také povedlo a Poldík odešel s krásným bonitačním kodem: 2/n/AL/5/DRS. To znamená, že kromě vyrovnané povahy má také ideální hřbetní linii a mimořádně ušlechtilou hlavu. A tím se stal kandidátem chovu, už jen ZN a je chovný pes. Hned po bonitaci jsme chvátali za naší Fannuškou, která má každým dnem rodit.

       2.6.2011 - Čekáme vrh D ! Podle sonografického vyšetření čekáme štěňátka ze spojení Ch. Canni Vlama X Ch. Aktsent Rus Bramers. Začátkem června se můžeme těšit na miminka barvy červené a černé s pálením. Zde foto z krytí a  březosti naší Fannušky - ZDE.

      28.5.2011 - Dne 26. a 27.5. jsme jeli na školní výlet a protože nedaleko má nový domov holčička naší Elišky Countessa Julie /Julinka/ přijela se nám ukázat. Julince je pět měsíců a svou maminku opravdu nezapře. Foto - ZDE.

      21.5.2011 - Dnes jsme opět zavítali do Mozartova rodiště - Salzburgu. Na výstavu byla přihlášená Mia /Bella Mia Celeste Cascata/, která získala Výbornou 1, CACA a res. CACIB. A naše Eiška /Alien Tiffany Moravia/- Výborná 1, CACA, CACIB a BOB. Využili jsme příležitosti a před závěrečnými soutěžemi jsme si prohlédli Staré město a hrad Hohensalzburg. V závěrečných soutěžích nám Eliška udělala velikou radost a ještě vybojovala 5. BOG. Při cestě domů jsme si udělali výlet k blízkým jezerům /Mondsee, Attersee/ A ještě jedna novinka, zatím co my bojovali na výstavě v sousedním Rakousku, drsnosrstý Pol z Města Budějovic u nás úspěšně složil zkoušky vloh v I. ceně /188b./ a stal se celkovým Vítězem zkoušek. Byla to opravdu úspěšná sobota!
Fotoalbum - ZDE.

      10.5.2011 - Dnes slaví náš první vrh své třetí narozeniny. Ayachee / Ájinko / moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdravíčka hlavně tvé rodině!


      29.4.2011 - Dnes jsem opět po roce navštívila mateřskou školku Nové Hrady, abych pokračovala v projektu Můj pejsek a odpoledne pak školní družinu při ZŠ v Nových Hradech . Za pomocí naší Elišky /Alien Tiffany Moravia/ jsem se snažila ukázat správný vztah člověka k pejskům. Snažila jsem se dětem vhodnou formou vysvětlit všechno o chovatelské práci, o původu psa, o vývoji psa od štěněte do dospělosti, o správné péči o  svého psího kamaráda. Kontakt chovatele se živým zvířetem je pro děti velikým přínosem. A když se podíváte na poslední fotečku, ta myslím mluví za všechno.... Více fotek si můžete prohlédnout - ZDE.

   
      25.4.2011 - Majitelé nám posílají fotečky našeho C vrhu. Našim odchovancům jsou právě 4. měsíce.  Na aktuální foto se můžete podívat - ZDE.

       24.4.2011 - Dnes přijela na návštěvu naše kamarádka Pavlínka - chs Pavlo Napa. Prohlédla si Nové Hrady a vyrazili jsme s celou smečkou na vycházku do Terčina údolí a  k  Vodopádu. Malá Amálka  / Hanny Pavlo Napa / se nedala zahanbit a běhala s Eliškou a Fanny statečně celé odpoledne. Fotečky  si můžete prohlédnout - ZDE. A další foto z našich jarních procházek - ZDE.


     23.4.2011 - Dnes jsme jeli na MVP do Českých Budějovic. Krásné slunečné počasí provázelo jarní budějovickou výstavu.  Náš drsnosrstý standardní pes - Pol z Města Budějovic si vyběhal poprvé ve třídě mladých -  Výbornou 2Bella Mia Celeste Cascata v otevřené třídě - Výbornou 1 a naše Eliška v třídě šampionů /Alien Tiffany Moravia/ - Výbornou 1, CAC a reserve CACIB. Tak že veliká spokojenost ze samých Výborných!


     21.4.2011 - Krásné prožití velikonočních svátků přeje chs Celeste Cascata. Velikonoční přání od přátel - ZDE.     28.3.2011 - Majitelé C vrhu nám posílají fotečky našich odchovanců. Více foto - ZDE.

     5.3.2011 - Nahrála jsem nové fotečky do alba - vrh C a do alba - vrh C doma. Také jsem aktualizovala odkaz  Fenky , kde jsem doplnila u našich holek aktuální informace. Dnes jsem si udělala výlet do Českých Budějovic na XVI. Jihočeskou oblastní výstavu psů, ale jen se podívat na konkurenci a něco nakoupit. Aktivně se zúčastníme až v dubnu Mezinárodní výstavy psů v Č.Budějovicích.


     19.2.2011 - Dnes nás opustila poslední holčička Countessa Julia / Julinka / která si od neděle sama užívala mateřské péče své maminky Elišky. Svůj domov má ve vesničce Hříběcí nedaleko Pelhřimova. Přejeme všem štěňátkům, aby dělala novým majitelům jen radost, aby spolu prožili ty nejkrásnější chvíle a těšíme se na zprávičky a foto z nových domovů. Pro tyto fotečky jsem založila nové album - ZDE

     13.2.2011 - Dnes odešli do nového domova oba kluci. Oba odjeli do zahraničí - na Slovensko ,Conte Romeo velmi daleko do města Dolný Kubín a Conte Paolo do města Ivanka pri Dunaji. Kluci nezlobte a napište!

    12.2.2011 - Tak štěňátka měla sedm týdnů a pomalu se budou rozcházet do světa. Poslední foto celého vrhu a připravit balíček na cestu a nastane nám loučení. Dnes odešla do nového domova první holčička - Countessa Rosa -Růženka. Svůj nový domov bude mít ve Světlé nad Sázavou a ty nejlepší páníčky. Růženka byla moje srdeční záležitost, bude se nám stýskat. Nové fotečky vrhu  v 7. týdnech najdete - ZDE.

      7.2.2011 - Dnes jsme jeli do Českých Budějovic na  návštěvu k panu doktorovi,  štěňátka čekalo tetování a první očkování. To se sice neobešlo bez naříkání , ale všichni to nakonec zvládli.  Hraběcí drobotina teď  připomíná demoliční četu, hrají si, lítají, rvou se, největší táborové hry u nás probíhají hlavně v noci.  Ještě musím pochválit naší maminku Elišku, která tu kousací bandu ještě několikrát denně kojí!

      30.1.2011 -  Nové fotečky štěňátek najdete ZDE. Dnes jsme měli milou návštěvu, na Růženku (Rosu) se přijela podívat její budoucí panička.  


      26.1.2011 - Dne 24.1. měl vrh C měsíc života. Dnes jsem nafotila nové fotečky - více ZDE.

      25.1.2011 - Gratulujeme vrhu B, který dnes slaví své druhé narozeniny. Tak Miuško, Belinko, Bondíčku a Boyíčku přejeme vám hodně výstavních a pracovních úspěchů, jen spokojené páníčky a šťastný dlouhý život.


      22.1.2011 - Tak našemu červenému vrhu C jsou 4 týdny. Už se krásně projevují povahy, obě holčičky jsou velmi živé a veselé, Romíšek /Romeo/ je takový stěžovatel, nejvíce kňourá, štěká a rozčiluje se. Úžasně červený Pavlík/Paolo/ se mi z celého vrhu zdá nejklidnější, ale jen chviličku, pak se se spojí s dvojkou zlobivých holčiček a  terorizují chudáka bratra Romea. To pak slyšíte z ohrádky, vrčení, štěkání a nakonec řev. Maminka Eliška jim stále věnuje až nadstandardní péči, i když je už několikrát denně přikrmujeme. S podivem Céčata odmítli první příkrm - škrabané hovězí masíčko, ale s nadšením se vrhli na namočené granulky se štěněcím mlékem, někdy s mrkvičkou, nebo s nakrájeným vařeným kuřecím masíčkem.
Podruhé jsme je odčervili a také opět ostříhali drápky, narostli jim ostré zoubky a učí se je používat. Jinak je to celkově takový hodný, klidný vrh - zatím! Nové fotečky naleznete - ZDE.


         18.1.2011- Štěňátka měla tři týdny, rostou nám jako z vody. O víkendu jsme je přestěhovali do obýváku do prostorné ohrádky a také začali s přikrmováním, aby jsme mamince trochu pomohli. Nové fotečky najdete - ZDE


        8.1.2011 - Štěňátka měla 14 dní , krásně prospívají, poprvé jsme je odčervili a ostříhali drápky. Nové fotečky najdete - ZDE

       2.1.2011 - Štěňátka měla týden, krásně rostou a  mají už své jména. Představujeme vám naší hraběcí drobotinu: dvě hraběnky - Countessa Rosa a Countessa Julia a dva hraběcí pány - Conte Paolo a Conte Romeo.
   

      1.1.2011 - Největší novinka ještě roku 2010  je, že máme štěňátka - Vrh C. Narozená 24.12.2010.  Ze zajímavého spojení Grand Ch a Multi Ch Alien Tiffany Moravia / Eliška/ x Ch Aktsent Rus Bramers /chs Gapro Bohemia/ Dva pejsky a dvě fenky barvy červené. Více informací v ODCHOVECH - ZDE  a foto - ZDE.
                                 
Novinky 2010
Novinky 2009
Novinky 2008

Novinky 2007
Novinky 2006