.

 
Novinky
   30.12.2013 - Dnes na konci roku jsme vyrazili na vycházku do Rakouska kousek od našich hranic. Na horu Mandelstein 874 m která se nachází v Novohradských horách. Bylo krásně jasno a z vrcholu je krásný výhled na celé Novohradsko. Foto - ZDE.


   24.12.2013 - Dnes slaví náš vánoční vrh C své třetí narozeniny. Do dalších let přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky.

   17.12.2013 - Naše chovatelská stanice vám přeje krásné vánoční svátky a šťastný nový rok ! Více foto z vánočního focení s naší Julinkou si můžete prohlédnout  - ZDE. PF-ka od našich přátel, známých, chovatelů a kamarádů si můžete prohlédnout - ZDE.

   14.12.2013 - Přišla nám krásná fotečka sestry naší Julinky - Giovanny Amato Celeste Cascata alias Moly.

   1.12.2013 - Máme tady chladné dny, tak pokud by jste chtěli uplést svetřík speciálně na jezevčíka,ale i na jiná plemena, můžete se na mě obrátit. Fotogalerii upletených modelů  si můžete prohlédnout - ZDE. Pokud máte zájem neváhejte mě kontaktovat, upletu svetr přesně podle vašeho přání.

  30.11.2013 - Tak je tady asi poslední fotoreportáž z našich výletů před zimou. Minulý víkend jsme byli v termálních lázních v Maďarsku, tak jsme vynechali a tento víkend jsme prošli státní hrad, zámek a zámeckou zahradu v Nových Hradech . Protože se nám brzo stmívá a je docela zima, už nemůžeme vyrazit tak daleko a opravdu nám to bude chybět. O to víc se budeme těšit na jaro. Více foto - ZDE.


   10.11.2013 - Dnes jsme opět zavítali do Terčina údolí. Našim cílem byl Švýcarský dům. Anglický park Terčino údolí budoval hrabě Jan Nepomuk Buquoy pro svou manželku Terezii Buquoyovou, po níž je park pojmenován. Vybudoval krásný park, kde jsou romantické stavby - Lázničky, Modrý dům, Hamr, tvrz Cuknštejn a vysadil exotické stromy a keře a největším lákadlem je uměle vytvořený Vodopád, napájený 1 km dlouhým náhonem z řeky Stropnice. Mezi poslední stavby patří Švýcarský dům postavený v roce 1852 ze kterého je krásný pohled na panorama Nových Hradů.  Musím se přiznat, že ač jsem k Švýcarskému domu jako holka chodila velmi často a v parku znám snad každý metr, zvolila jsem dnes trasu z jiné strany a pěkně jsem bloudila. Nakonec jsem se musela vrátit zpět na naučnou stezku a jít starou trasou, jinak bloudíme po zámeckých loukách ještě teď! Ještě si s holkama užíváme krásné podzimní dny. Více foto - ZDE.

    2.11.2013 - Dnešní den jsme vyrazili do národní přírodní rezervace - Červené blato. Naučná stezka se nachází na jihozápadním okraji chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, patří k nejrozsáhlejším rašeliništím jižních Čech. Stezka o délce 2,5 km vedla po dřevěných chodníčcích a protože bylo mokro, pěkně to klouzalo! Červené blato je blízko Jiříkova údolí. Foto - ZDE.  A včera jsme se byli podívat na výlov rybníku Žár, který je velikostí 120 ha největším rybníkem v okolí. Rybník se loví každé dva roky, bylo krásné počasí, tak to byl veliký zážitek.


    26.10.2013 - Dnes jsme si vycházku malinko prodloužili. Trasa: Nové Hrady - Terčino údolí - Vodopád - Humenická přehrada - tvrz Cuknštejn - a nazpět! Já a holky máme za sebou  přibližně 10 kilometrů. Bylo krásně a padaly teplotní rekordy.Na tvrzi Cuknštejn se narodil můj taťka, točila se tam pohádka Královský slib. Více foto - ZDE.


   20.10.2013 - Dnes jsme po delší době vyrazili na vycházku do Terčina údolí k vodopádu. Podle místního vodopádu jsme vymysleli název naší chovatelské stanice a rádi se tam často vracíme. Dnešní podzimní den byl nádherný, barevný a sluníčko nám krásně svítilo. Fotky z vycházky najdete - ZDE.

A kamarádka Maruška mi vytvořila novou vizitku chovatelské stanice, už nám z tiskárny dorazily domů a myslím, že se moc povedly.
   16.10.2013 - Dnes jsem opět v rámci projektu - Můj pejsek navštívila školní družinu v Nových Hradech. Formou besedy a ukázkou našich jezevčíků jsme si s dětmi povídali o pejskách. Na konci besedy si děti mohly holky pohladit a pochovat. Více foto - ZDE.

    10.10.2013 - Dnes jsem v rámci projektu - Můj pejsek navštívila ZŠ Nové Hrady. S holkama jsme byli na hodině přírodopisu v 8. třídách, kde probírají savce. Povídali jsme si o chovu psů, o porodech, odchovech štěňátek. Návštěva jezevčíků byla pro děti zajímavým a trochu jiným stylem výuky.
  
    7.10.2013 - Nové foto chlapečka vrhu F - Francesca Bella alias Kennyho. Děkujeme majitelům za výbornou péči. Více foto - ZDE.

   5.10.2013 - A ještě jednou byl dnešní den vyjímečný. Dnes oslavila naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ své 7. narozeniny. Naše několikanásobná šampionka, maminka 3 vrhů a náš miláček je zase o rok starší. Přejeme do dalších let především zdraví a spoustu lásky.

    5.10.2013 - Dnes jsme vyrazili na podzimní mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Pro naší Julinku /Giuliannu Perfetto/ to byla její první výstavní premiéra.  Moc mě překvapila , jak byla šikovná a paní rozhodčí ing. M. Pribáňová nešetřila v posudku chválou. Na své první výstavě v králičím rázu a v třídě dorostu si Juli vyběhala krásný posudek a hodnocení: Velmi nadějná 1.  Ve třídě veteránů si naše Fanny /Canni Vlama/ vybojovala Výbornou 1 a BOV - nejlepší veterán. Podle paní rozhodčí je Fannuška na svůj věk ve vynikající kondici a výborně se předvádí. Nakoupili jsme odměny a ňaminky a spokojeně odjeli domů.


     23.9.2013 - Dnes nám přišli fotky ze Slovenska od naší druhé holčičky z vrhu G - Giovanny Amato alias Moly. Děkujeme za zprávy. Více foto - ZDE.


     22.9.2013 - Porovnejte fotky maminky Elišky a dcery Julie, podle  pořekadla: Jaká matka - taká Katka. Ta podoba je neuvěřitelná!

     13.9.2013 - Nové fotečky chlapečka vrhu F - Flavia Rossa nám poslali jeho majitelé. Děkujeme za skvělou péči. Více foto - ZDE.


     12.9.2013 - Rostou a rostou! Na našich procházkách s holkama houbaříme  a užíváme si lesa.


     1.9.2013 - Poslední den prázdnin jsem pořídila skupinové foto naší smečky. Více foto - ZDE.

     25.8.2013 - Dnes má naše Julinka /Giulianna Perfetto/ půl roku.


     25.8.2013 - Na klubové výstavě jezevčíků v Jevíčku si náš čokoládový Ferdík /Enrico Ferdinando/  vychodil známku Velmi dobrou 2 od velmi přísného polského rozhodčího.

     6.8.2013 - Přišli nám fotky i druhé holčičky vrhu G - Giovanny Amato alias Moly. Více foto - ZDE.

     25.7.2013 - Naše Julinka /Giulianna Perfetto/5. měsíců. Více foto - ZDE.

     24.7.2013 - Dnešní den oslavila naše Fanny / Canni Vlama/ své 9-té narozeniny. Naše nová Česká veterán šampionka, máma čtyř vrhů štěňátek a naše super kamarádka. Přejeme jí hlavně hodně zdraví a klidného života a mnoho dalších roků. A já jsem připravila pár fotek, které přesně vystihují, co dělá naše Fannuška nejraději!

     10.7.2013 - Přišly nám nové zprávy a fotečky od našeho čokoládky Ferdíka /Enrica Ferdinanda/. Více foto ZDE.


     4.7.2013  - Chtěla bych vám ukázat nádhernou krajinu, která je všude kolem nás! Každý den chodíme s holkama na 3 - 5 kilometrovou procházku do našich lesů a hájů.  Jak si s holkama  užíváme prázdniny si můžete prohlédnout v našem novém fotoalbu - ZDE, kde budeme fotečky z našich toulek postupně doplňovat. Holky čuchají srnečky, já sbírám houby, jediná negativní stránka je veliká spousta komárů, která je u nás na jihu.  Nádherná příroda, řeky, rybníky a lesy jsou tak krásné!!!! Naše Juli - Giulianna Perfetto si zatím užívá relax v peřinách,ona zatím na dlouhé vycházky nechodí, má svůj individuální výcvikový plán.     19.6.2013 - Dnes byl naší Fanny /Canni Vlama/ přiznán ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION.

     15.6.2013 - Po dlouhé době jsme vyrazili na růžovou Národní výstavu Klatovy. Počasí nám opravdu přálo a sluníčko svítilo.  Naše Fanny /Canni Vlama/ si vyběhala ve třídě veteránů od paní rozhodčí Danny Hájkové - Výbornou 1, BOV - nejlepší veterán plemene a dokončila Veterán šampiona CZ. Fannušce byla pochválena perfektní kondice a temperament, radost se předvádět a na svůj věk dokonalé zuby. Eliška /Alien Tiffany Moravia/ ve třídě vítězů získala od pana rozhodčího Tomáše Říhy - Výbornou 1 a CAC. Naše Juli /Giulianna Perfetto/ se jela na výstavu otrkat a seznámit s novým rušným prostředím. Nazpátek domů jsme jeli malou oklikou a udělali si výlet přes Sušici - Kašperské Hory - Kvildu - Volary  a přehradu Lipno.

  
    12.6.2013 - Dnešní den slaví vrh D své druhé narozeniny. Přejeme hodně zdraví a spokojenosti a pozdravy Dolce Vitě a Dolce Piccolovi.


    2.6.2013 - Přišla nám fotečka z narozeninové oslavy syna Elišky - Francesca Bella alias Kennyho. Ještě jednou všechno nejlepší! A fotečka Giovanny Amato a Conte Romea ze Slovenska.

    29.5.2013 - Naše smečka se rozrostla o naší Julinku - Giuliannu Perfeto. Juli jsme vytvořili její osobní stránku, kterou budeme průběžně doplňovat - ZDE. Všem fenkám jsme aktualizovali jejich osobní stránky a také ODKAZ - O nás.


     27.5.2013 - Dnes je tomu právě jeden rok, kdy se narodili Elišce a Jaromírkovi kluci vrhu F. Červeným pejskům přejeme k narozeninám  hodně zdraví a lásky a spokojenosti v nových rodinách!


     22.5.2013 - Přišli nám zprávy a fotky našich odchovů, roční fenka Eleganza Lucia alias Konny, z které je krásná slečna, hrozně mi připomíná naší Miu a také tatínka Dalamánka a malé Giovanny Amato alias Moly,  která si na nový domov velmi rychle zvykla a má se také skvěle! Děkujeme majitelům za jejich výbornou péči.


     10.5.2013 - Dnes slaví narozeniny náš první vrh A. Ájinka /Ayachee Celeste Cascata/ má dnes pět let. Áje i majitelům přejeme hlavně hodně zdraví.


     6.5.2013 - Přišli nám pozdravy a fotečky z nového domova od Giovanny Amato alias Moly. Už si krásně zvykla a dokonce jí už navštívil náš Conte Romeo. Malá Juli /Giulianna Perfetto/  si zatím doma omotala rodinu a zbytek smečky okolo pacičky. A u poslední fotky není třeba komentář: Kdo se schoval za pampelišku?


     1.5.2013 - První májový den jsme si užívali krásného počasí venku a na zahrádce. Malá Juli /Giulianna Perfetto/ se učí na vodítku a já se pokoušela  nafotit pár nových fotek. Také jsem jí založila její osobní fotoalbum - ZDE.


     27.4.3013 - Dnes nastal čas loučení! Opustila nás naše čertice Johanka / Giovanna Amato /. Odjela na Slovensko do Žiliny. Přeji naší holčičce hodně dlouhých roků s novými páníčky , nedaleko bude mít kamaráda - pejska z našeho vrhu Conte Romea. Moc se těšíme na zprávy a foto z nového domova.

  
K veliké radosti celé naší rodiny a maminky Elišky, zůstala doma druhá princezna Giulianna Perfetto - Jůlie.
     24.4.2013 - Princeznám bylo 8 týdnů, užívají si krásného počasí venku a  na zahrádce. U nás doma probíhají návštěvy kamarádů, dětí, seznámení s jinými pejsky je v plném proudu a socializace pokračuje! Včera jsem holky nechala nafotit profi fotografkou. Blíží se první loučení a jedna fenka nás opustí, která to bude a která zůstane doma je zatím malé tajemství. Více foto z ateliéru - ZDE.


    16.4.2013 - Holčičkám vrhu G je 7 týdnů, poprvé jsme byli venku, protože se počasí konečně umoudřilo a snad konečně nastalo jaro. Také jsme navštívili našeho pana veterináře, pižižny jsou naočkované, natetované a dokonce i načipované.  Zvládli to moc dobře a už  opět zlobí a hrajou si.  Více foto - ZDE.


    7.4.2013 - Pižižnám vrhu G je 6. týdnů. Na fotkách si můžete prohlédnout průběh  denních  aktivit: probuzení - roztomilé pózování - hra a boj - zdravá strava - důkladně zapít - odpočinek, spánek a ZNOVA! Johanka je velmi akční a čertice, je velmi pohyblivá a samá lumpárna, Julinka je klidnější, pomalejší, ale když jde o hru, dokáže se taky pěkně ukázat. Každá je úplně jiná. Více foto vrhu G si můžete prohlédnout - ZDE.     31.3.2013 - A protože máme krásné svátky jara, nedalo mi to, a ráno jsem vyfotila naší krásnou probouzející se přírodu.


     30.3.2013 - Dnešní velikonoční, ale opravdu zimní den, jsme jeli s kamarádkou a naší Fanny /Canni Vlama/ na MVP do Č. Budějovic. Po dlouhém čekání si Fanny vyběhala druhou Výbornou 1 ve třídě veteránů. A ještě BOV - nejlepší veterán plemene. Posuzoval pan rozhodčí MVDr František Šimek, který nám dal moc krásný posudek. V třídě mladých byl také přihlášený její syn - čokoládka Enrico Ferdinando, Ferdík dostal hodnocení Velmi dobrý 2.  Nakoupili jsme spoustu věcí pro pejsky a užili si krásný den. Foto - ZDE.

       30.3.2013 - Omlouváme se za dlouhou pauzu, ale společnost  Google neoprávněně blokuje všechny webové stránky provozovatele webzdarma. Máme toho hodně: pižižnám vrhu G byl měsíc života, potřetí jsme ostříhali drápky, odčervili. Holky otevřely oči, také začaly chodit,ale vzhledem k tomu, že jsou pěkně tlusťoučký, tak trochu  později. Také jsme je přestěhovali z porodní bedýnky do ohrádky v obýváku. Začali jsme pomalu přikrmovat a moc jim to chutná. Je to velmi klidný a pohodový vrh a zatím vystrkují růžky jen malinko!

        29.3.2013 - Přišli nám nové fotečky našich odchovaných pejsků.


        28.3.2013 - Krásné Velikonoce, hodně sluníčka a bohatou pomlázku přeje naše chovatelská stanice. Velikonoční přání od přátel - ZDE.


        14.3.2013 - Dnes je tomu rok, co se nám narodil vrh E. Isabelle , Lucince a Ferdíčkovi přejeme hodně zdraví, spokojenosti a lásky a těšíme se na nové fotečky a zprávy z jejich domovů.

        12.3.2013 - Pižižnám vrhu G je 14 dní, skoro o nich v bedýnce nevíme. Máme nový rekord, holky mají největší váhový přírustek ze všech našich vrhů. Prostě pohodička pohoda! Také se začínají otvírat oči, mají zatím jen malé škvírky, ale už brzo prokouknou. Také jsme poprvé ostříhali drápky.  Více foto - ZDE.


        7.3.2013 - Princeznám vrhu G je přes týden, vytvořila jsem vrhu  jeho osobní stránku - ZDE, fotogalerii - ZDE a přidala rodokmen - ZDE.


        2.3.2013 - Dnes jsme s naší veteránkou vyrazili na XVIII. Jihočeskou oblastní výstavu psů do Českých Budějovic. Naše Fanny /Canni Vlama/ se poprvé předvedla ve třídě veteránů a získala ocenění: Výborná 1, Vítěz třídy veteránů.

         25.2.2013 - Dnes se narodili štěňátka vrhu G ze spojení  králičích rodičů: C.I.E., Multi CH Alien Tiffany Moravia  X  Ch Nastoyaschiy Polkovnik iz Omskoi Kreposti. Přirozenou cestou se narodili dvě červené fenky. Malá dcera kamarádky říká princeznám - PIŽIŽNY, tak jsme dali holkám pracovní název - naše pižižny. Jako vždy jsme promýšleli jména, samozřejmě, že italská, tak jsme nakonec vybrali! Giovanna Amato a Giulianna Perfetto, takže vám představujeme pižižny vrhu G - milovanou Janu a perfektní  Julii. Brzo vytvoříme vrhu G svojí osobní stránku a fotogalerii. Obě fenky jsou již zadané!
  X          7.2.2013 - Máme článek v klubovém zpravodaji Jezevčík 1/2013: Jezevčík a děti! Projekt - Můj pejsek!

        25.1.2013 - Dnes mají čtvrté narozeniny štěňátka vrhu B.  Naší Mie a jejím sourozencům přejeme hodně zdraví a GRATULUJEME!

        24.1.2013 - Můžete si prohlédnout nové svetříky, které jsem vytvořila. Album - ZDE.


        12.1.2013 - Máme nový rok 2013 a všem přátelům,kamarádům, příznivcům a majitelům našich odchovaných štěňátek přejeme do nového roku hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů. Naše holky zahájily začátek roku stylově a to zimním spánkem a odpočinkem. Majitelé nám poslali několik fotek našich štěňátek: Dolce Piccola, Enrica Ferdinanda a Francesca Bella.

Novinky 2012
Novinky 2011
Novinky 2010
Novinky 2009
Novinky 2008

Novinky 2007
Novinky 2006