Novinky
         27.12.2019 - Šťastný a krásný nový rok 2020 přeje naše chovatelská stanice Celeste Cascata.

        25.12.2019 - Máme nové fotečky našich štěňátek. Děkujeme.
        24.12.2019 - Dnešní sváteční den slaví vrh C své 9 narozeniny. Gratulujeme!
        22.12.2019 - Krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2020 přeje naše chovatelská stanice.

        15.12.2019 - V neděli jsme s naší Ájou navštívili adventní Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Foto - ZDE.


        5.12.2019 - Bohatého Mikuláše a plno hodných jezevčíků přeje čertice Ája.

       29.11. - 1.12.2019 - O víkendu jsme se zúčastnili MVP Duo CACIB v Praze. Ubytovaní jsme byli v zámku Lešany. V sobotu naše Ája získala ve veliké konkurenci ruských jezevčíků  Výbornou 1, CAC,CACIB,BOB a Vítěz Prahy.Před závěrečnými soutěžemi jsme si prohlédli adventní Prahu,Staroměstské náměstí s vánočním stromem a vánoční trhy. V neděli Výbornou 1, CAC a reservní CACIB. Honzík / Jann Junior Celeste Cascata/ poprvé v třídě mladých Výborná 1, CAJC a BOJ - Nejlepší mladý jedinec. Foto - ZDE.
     
        16.-17.11.2019 - Užili jsme si úžasný euro víkend v Budapěšti / Maďarsko/.  Prohlédli jsme si památky a termální lázně. Ubytovaní jsme byli v barevném hotelu Ibis. Budapešť je historická metropole na Dunaji, krásné památky - Královský palác, budova parlamentu, Rybářská bašta, lázně Széchenyi, Gellért a Rudas. Určitě se vrátíme! Foto - ZDE.
       7.11.2019 - Dnes jsme  v rámci turistického kroužku jeli na výlov rybníka Žár. Počasí bylo sluníčkové, ale veliká zima. Foto - ZDE.

      6.11.2019 - Dnešní den jsme opět s holkama a Leonem - naším osobním strážcem malých jezevčíků vyrazili do sousedního Rakouska na vrchol Mandelstein.  Cestu nazpět do Nových Hradů jsme zvolili pěšky, v tlapkách máme 11 km. Foto - ZDE.

     26.10. -29.10.2019 - O prodlouženém víkendu jsme vyrazili přes Rakousko, Maďarsko do slovenských termálních lázní Podhajská. První zastavení bylo na zámku Esterházy v Eisenstadtu. Potom jsme navštívili Neusieder See / Neziderské jezero/ a v Podersdorfu am See nejfotografovanější maják - UNESCO. Potom jsme přes Maďarsko dojeli do Podhajské, které je malé slovenské moře. Také jsme navštívili město Nové Zámky a Štúrovo na Slovensku. Foto - ZDE     20.10.2019 - Dnešní den jsme vyrazili z Nových Hradů přes zaniklou obec Mýtiny, potom jsme přes Dlouhou Stropnici navštívili Paseky a pořídili pár krásných podzimních fotek. Naše putování s holkama, kamarádem Leonem skončilo na Dobré  Vodě. V tlapičkách máme 13 km. Foto - ZDE.


     16.10.2019 - Další beseda -  Můj pejsek a tentokrát ve školní družině. Hezké odpoledne strávili naše holky s dětmi, které pozorně poslouchaly, měly spoustu otázek, pak si naše holky pohladily a dali jim za odměnu piškůtek.

     13.10.2019 - V neděli jsme navštívili výlov rybníka Rožmberk. Rožmberk je největší český rybník, postavil ho legendární stavitel, regent a rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Výlov rybníka je velikou událostí, my jsme si ho moc užili a líbilo se nám tam. Foto - ZDE.


      12.10.2019 - Dnešní nádherný podzimní den plný sluníčka jsme zabojovali na MVP v Českých Budějovicích. Naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ si ve třídě šampionů od chorvatského rozhodčího vybojovala Výbornou 1, CAC a CACIB. Honzík /Jann Junior Celeste Cascata/ ve řídě dorostu ocenění Velmi nadějná 2. A přišel nás navštívit další chlapeček z našeho chovu a to Oskárek /Italiano Angelo Celeste Cascata/. Byl to krásný den.
     6.10.2019 - Dnes jsme na výlet vyrazili do nejmenšího rakouského přírodního území, které leží na okraji Gmündu - přírodní park Bockheide. Foto - ZDE.

    5.10.2019 - Dnes oslavila naše drahá veteránka Eliška /Alien Tiffany Moravia/ své 13. narozeniny. Eliško, přejeme ti zdraví a plno dalších roků s námi.

   4.10.2019 - Dnes jsme navštívili s holkama hodinu prvouky ve 3 a 4 třídě. Naše  Eliška, Jůlinka a Ája dětem ukázali co všechno umí, povídali jsme si o chovu a výstavách. Na konci hodiny si děti holky pohladily.

      29.9.2019 - Dostali jsme krásné fotky Lucínka / Italiano Lucifero Celeste Cascata/.


      15.9.2019 - Dnešní cíl našeho výletu bylo město Blatná. S naší šikovnou turistkou Ájou jsme navštívili zámek  Blatná a krásný zámecký park s daňky a pávy. Foto - ZDE.

      30.8. - 1.9.2019 - Na poslední prázdninový víkend jsme vyrazili na Moravu. Výletování a návštěvu našeho kamaráda jsme spojili se Speciální výstavou jezevčíků v Jaroměřicích. V pátek jsme navštívili město Ivančice, hrad Veveří, město Boskovice, zámek a hrad Boskovice. První noc jsme byli ubytovaní v hotelu Macocha v Blansku. Druhý den se konala výstava v Jaroměřicích, naše Ája získala ve tříde vítězů Výbornou 2, res CAC. Setkali jsme se tam s jejím otcem Zoolandrem, maminkou Stellou , sestrou Alex a panem chovatelem. Byloto moc milé setkání. Druhou noc jsme spali v penzionu ve Štramberku. V neděli jsme si prohlédli hrad Štramberk a jeho Trúbu. V Kopřivnici Technické muzeum Tatra. Potom pohádkový hrad Bouzov  a muzeum kočárů v Čechách pod Košířem. Foto - ZDE.
       28.8.2019 - Již podruhé jsme navštívili překrásné údolí Wachau v Dolním Rakousku, které je na seznamu UNESCO. Wachau je rozsáhlé  36 km dlouhé údolí, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Údolí se rozprostírá mezi Melkem a Kremsem s desítkami hradů, zámků, klášterů, městeček a vesnic s vinicemi. Nejprve jsme navštívili město Krems /Křemže/, potom přístav a pak kostel St. Michael a zámek Artstetten. Foto - ZDE.       18.8.2019 - V neděli nás opustila naše milovaná Fannynka /Canni Vlama/. Patnáct let mi byla věrnou přítelkyní, zakladatelkou mé chovatelské stanice, mojí holčičkou. Strašně to bolí a nikdy nezapomeneme.

     4.8.2019 - Již podruhé jsme navštívili tuto výborně připravenou výstavu. Zúčastnili jsme se X. Vltavotýnské krájské výstavy a jako loni se nám velmi dařilo. Ája /Anabell Hartmann Silesia/ si ve třídě vítězů vyběhala : Výbornou 1, Vítěz třídy vítězů a Krajský vítěz. A v závěrečných soutěžích získala 1. BOG a stala se nejkrásnějším jezevčíkem výstavy. Honzík /Jann Junior Celeste Cascata/ si ve třídě dorostu vybojoval Velmi nadějnou 1. Foto - ZDE.


      2.8.2019 - Áje /Anabell Hartmann Silesia/ byl přiznán Šampion Českomoravské kynologické unie. Gratulujeme.

      1.8.2019 - Dnes jsme vyjeli na výlet do Rakouska na Mandelstein, z vyhlídky na Mandelsteinu /874 m/ je nádherný výhled na Novohradsko. Potom jsme přejeli přes  přechod Šejby na Dobrou Vodu a tam naštívili místní kostel. Foto - ZDE.     27.7.2019 - Dnešní den jsme vyrazili do sousedního Rakouska. Cílem bylo údolí Wachau - UNESCO, které se rozprostírá okolo Dunaje. Takže nás čekala trocha klášterní turistiky. První jsme navštívili benediktinský klášter - Stift Gottweig , potom město Durnstein a potom krásný benediktinský klášter Melk a jeho staré město. Opravdu nádherný zážitek, Dunaj, vinice, meruňky, památky, nestihli jsme zdaleka všechno, určitě se tam zase vrátíme. Foto - ZDE.
     24.7.2019 - Dnes oslavila naše babička Fanny /Canni Vlama/ své 15. narozeniny. Tak neuvěřitelně ten čas letí. My všichni jí přejeme hlavně to zdravíčko do dalších let, protože péči a spoustu lásky má od nás. Blahopřejeme.

     7. - 18.7.2019 - Na letošní dovolenou k moři jsme vyrazili na stejné místo jako loni, protože se nám tam velmi líbilo.  Do letoviska Staniči na Omišské riviéře. Několikrát jsme navštívili pirátské město Omiš, pevnosti Starigrad a Mirabelu nad Omišem. Vyzkoušeli jsme si rafting na řece Cetině. Další výlet byl do Splitu, pevnosti Klis, aquaria argeologického muzea Solin u Splitu. Také jsme navštívili letoviska Brela a Baška Voda. Foto - ZDE.

     29.6.2019 - Národní růžovou výstavu v Klatovech máme moc rádi. Letos naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ vybojovala - Výbornou 1, CAC, CAC ČMKU, NV a BOB. Tím splnila všechny podmínky k získání Šampiona ČMKU. Náš odchovanec  Honzík / Jann Junior Celeste Cascata/ ve třídě štěňátek vyběhal Velmi nadějná 1 a v závěrečných soutěžích se stal nejkrásnějším štěňátkem Národní výstavy v Klatovech. Italiano Lucifero Celeste Cascata v třídě mladých Velmi dobrá 3. Prohlédli jsme si město  Katovy a Klatovské katakomby. Foto - ZDE.


    13.6.2019 - Další školní výlet! A to výlet turistického kroužku, takže já, děti, turistka Ája a moje maminka. Navštívili jsme Trhové Sviny, kostel Svaté Trojice a funkční Buškův hamr, kde jsme měli objednanou prohlídku. A počasí opět na jedničku.


   4.-5.6.2019 - Každoroční školní výlet jsme letos zahájili v Nových Hradech, ale u Pardubic, navštívili jsme místní zámek, Muzeum motocyklů. Potom jsme si prohlédli skalní útvary Toulovcovy Maštale a pak jsme se ubytovali v kempu - Rekreační středisko Řeka. Druhý den nás čekalo už jen PEKLO Čertovina a návrat domů. Foto - ZDE.


    

     2.6.2019 - Dnešní horký a krásný den  jsme se zúčastnili Klubové výstavy jezevčíků na Konopišti. Máme velikou radost z našich odchovů, kde ve veliké konkurenci získali tituly: Italiano Lucifero Celeste Cascata - Výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých, Jann Junior Celeste Cascata - Velmi nadějná 1 ve třídě štěňátek, také jeho sestra Julietta Bora Celeste Cascata - Velmi nadějný 1 a v závěrečných soutěžích se stala Nejkrásnějším štěňátkem klubové výstavy. Naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ v třídě otevřené vyběhala Výborná 3. Byla to velice pěkná výstava a máme obrovskou radost z výsledků. Foto - ZDE.
 

     29.5.2019 - V neděli nám konečně počasí přálo a tak  jsme si s Jůlinkou a Ájou udělali krásnou vycházku ke Kamennému rybníku.

     29.5.2019 - Nové fotky našich štěňátek z vrhů CH, I a J, jak nám je posílají jejich majitelé. Děkujeme.
     27.5.2019 - Dnes slaví kluci vrhu F své 7. narozeniny. Přejeme hodně zdraví a gratulujeme.

     18.5.2019 - Dnes jsme si udělali výlet do Jihočeského Písku a Pískoviště 2019. Nádherné sochy z písku, nejstarší kamenný most v Čechách a naše dvě šikovné turistky Ája a Jůlinka. Foto - ZDE.     18.5.2019 - Dnes slaví naše Ája / Anabell Hartmann Silesia/ své druhé narozeniny. Je to naše milá a akční holčička, kterou jsme si přivezli až z daleké Opavy. Máme z ní velikou radost a přejeme jí do dalších let s námi hodně zdraví.
 
      10.5.2019 -  Dnes slaví náš první vrh A a naše Ája své 11. narozeniny. Ájinko přejeme hlavně zdravíčko!

      27.4.2019 - Nové fotečky našich odchovaných štěňátek, jak nám je posílají noví majitelé. Děkujeme!      20.4.2019 - Dnešní nádhernou slunečnou sobotu naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ zabojovala na MVP v Praze. Od pana rozhodčího  Františka  Pasáka získala: Výbornou 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB - Vítěz plemene. Pro Áju je to již šestá výstava za sebou, kdy získala titul nejvyšší a to BOB. Je to naše holka šikovná a dělá nám jen radost! Na výstavě nás navštívil nás pejsek z vrhu I - Italiano Mio Dio - alias Jonášek, moc nás to potěšilo.


     20.4.2019 - Krásné prožití velikonočních svátků přeje naše chovatelská stanice.

    19.4. - 21.4.2019 - Jako každé Velikonoce jsme vyrazili na naše velikonoční putování. Cílem bylo letos město Mělník a turistické cíle v jeho okolí. Společnost nám dělala naše turistka Ája, která si v sobotu odskočila na MVP v Praze a tam opět bodovala. V pátek jsme si prošli město, byli na prohlídce zámku, chrámu Sv. Petra a Pavla s jeho kostnicí a vyhlídkovou věží, nádherné výhledy na soutok Labe a Vltavy, krásné vinice Sv. Ludmily. Na náměstí je unikátní historická radnice, mělnické podzemí a historická studna. V sobotu zazářila naše Ája na MVP v Praze . V neděli jsme navštívili Čertovy hlavy, hrad Kokořín a zámek Veltrusy,kde právě probíhal sraz historických kočárků. Foto - ZDE.


 
     19.4.2019 - Dnes nás opustilo poslední štěňátko vrhu J a to pejsek Romíček /Jupiter Romeo/. Romeo je velice milý pejsek s úžasnou povahou a velká dávka   sebevědomí mu opravdu neschází. Nový domov  má v obci Chlumín nedaleko Mladé Boleslavy. Romíčka určitě uvidíme na výstavách a na loveckých zkouškách. Protože jsme si na něho velmi zvykli, moc se nám po něm stýská. A Romíčku - nezlob!

     13.4.2019 - Dnes  jsem se s naší Ájou zúčastnila MVP v Českých Budějovicích.  Posuzovala nás paní rozhodčí Anna Rogowská z Polska. Naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ si v mezitřídě vyběhala : Výborná 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB  a v závěrečných soutěžích ještě od estonské rozhodčí Kerem Kristin 5.BOG. Byla to pro nás velmi úspěšná výstava.
 
    6.4.2019 - Dnes odjel do nového domova pejsek Jimmy / Jovanni Jimmy /. Bude bydlet u své nové paničky v obci Jeclov- Velký Beranov nedaleko Jihlavy. Jimmíčku měj se krásně a moc nezlob.
 
    2.4.2019 - Dnes bylo vrhu J 9 týdnů. Doma zůstali dva kluci : Jupiter Romeo a Jovanni Jimmy. Podruhé jsme je naočkovali, odčervili a chodíme s nimi ven na zahrádku a socializujeme. O víkendu budou odcházet do nových domovů. Dostanou do začátku dobré rady a balíček od nás do nových  rodin.

 
      31.3.2019 - Dnes slaví náš úžasný vrch Ch své druhé narozeniny. Moc na vás vzpomínáme.
Panu Brambůrkovi - Chipsovi, Chiare, Cherry, Chloe a Christine přejeme spokojený život, hodně úspěchů a zdravíčko. Gratulujeme!

      27.3.2019 - A  nastalo první loučení s naším chlapečkem, holčičky jsou již v nových domovech. Můj veliký oblíbenec Jeníček /Jann Junior/ odjel do nové rodiny do Dvorce u  Nepomuku. Má tam kamaráda černopáleného jezevčíka  - Chipa Vives Bohemia.Nový majitelé si na pejska z naší chs čekali skoro celé dva roky. S Jeníčkem se určitě uvidíme na výstavách. Honzíčku buď hodný a moc vzpomínáme. A taky nezlob, ale to ty neumíš.


       24.3.2019 - Našim štěňátkům bylo 7 týdnů,máme je všechny nafocené od fotografky. Foto - ZDE.
    23.3.2019 - A druhé loučení, do nové rodinky dnes odjela Borinka / Julietta Bora/. Nový domov má v Košťanech a dlouho si na ní čekali, za parťáky má dva dvounohé malé kamarády. Borinku uvidíme na výstavách. Borinko taky ti přejeme jen to NEJ a taky nezlob.
     22.3.2019 - A máme tady první loučení! Do nového domova dnes odjela naše nejmenší, nejmladší a  dračice Jůlinka / Julia Giullianna/. Nový domov má na Slovensku v Žilině. Majitelé jsou skvělý a již vyzkoušení, protože již od nás měli pejska Conte Romea Celeste Cascata a sousedku jim dělá sestra naší maminky Jůlinky Jahanka alias Moly / Giovanna Amato/. Jůlinko přejeme ti do dalšího života hodně štěstí a zdraví a nezlob.
      17.3.2019 -Naše drahé veteránky! Fanny skoro 15 let a Eliška  12 a půl roku. Přejeme jen zdravíčko.

    14.3. 2019 - Dnes slaví náš vrh E své 7 narozeniny.Gratulujeme a přejeme hlavně zdravíčko.

     13.3.2019 - Tak přikládáme nové foto našich odchovanných štěňátek a naší Áji.

     12. 3. 2019 - Tak máme 6. týdnů.Už se začínají projevovat povahy štěňátek a jsou velmi živá.

      5.3.2019 - Dnes máme 5 týdnů, krásně papáme příkrmy, začínáme lítat a řádit. Začínají k nám chodit kamarádi, aby se štěňátka socializovala. Foto vrhu - ZDE.

      2.3.2019 - Dnes jsme navštívili XXIV. Jihočeskou výstavu psů  v Českých Budějovicích. V čase Masopustu si naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ vyběhala Výbornou 1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. V závěrečných soutěžích se Ája stala nejkrásnějším jezevčíkem výstavy - 1. BOG. Takový úspěch jsme ještě v naší chovatelské stanici nezažili. Na výstavě jsme se setkali s přáteli a kamarády a byl to krásný  a úspěšný den.


      26.2.2019 - Dnes má vrh J 4 týdny. Miminka jsme přestěhovaly do ohrádky do obýváku. Přikrmujeme zeleninu, maso , přílohy a namočené granulky. Zkusili jsme nafotit profilové foto.

    25.2.2019 - Dnes bylo vrhu G - 6. let. Naší Jůlince, teď na mateřské dovolené a Johance na Slovensko přejeme hodně zdraví a úspěchů.

      17. 2. 2019 - Dnešní nedělní únorový den jsme se zúčastnili klubové výstavy a to Speciální výstavy jezevčíků v Holýšově u Plzně. S naší Ájou jsme tam jeli s úkolem  zúčastnit se bonitace - výběru do chovu, zabodovat na výstavě a to se nám také podařilo. Měli jsme velikou radost, že na výstavu dorazil chovatel Áji p. Hartmann se sestrou Alex a jejich maminkou Stellou. Bylo to moc milé setkání. Naše naděje na výstavě vybojovala : Výbornou 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, CC WUT a BOB - Vítěz plemene. Na bonitaci dostala nádherný bonitační kód : 0i/ALR/5 - HLK. Takže má barvu oka tmavou, barvu srsti černou s pálením standardní, mimořádně ušlechtilou hlavu, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechaniku pohybu a vyrovnanou povahu.  Byla zařazena do velikostního rázu - králičí, má OH- 29 cm a váhu - 3,80 kg. Byla to opravdu vydařená výstava a máme z naší holčičky velikou radost.


      12.2.2019 - Dnes mají štěňátka vrhu J tři týdny. Oči mají otevřené a lezou po bedýnce.Ostříhali jsme drápky a odčervili. Představujeme vám vrh J již jmenovitě. Letos jsme byli hodně nostalgičtí a pojmenovali jsme miminka po rodičích a předešlých odchovech. Takže máme po tatínkovi Honzíkovi - pejska jménem  Jann Junior - Jeníček, další chlapeček je Jovanni Jimmy a poslední -  Jupiter Romeo. Děvčátka samozřejmně po mamince - Julia Giulianna a druhá Julitetta Bora.


       5.2.2019 - Vrh J 2 týdny. V bedínce je klídek a tabáček a maminka Jůlika se výborně o štěňátka stará.

    
       4.2.2019 - Máme jarní prázdniny, tak jsme podnikli několik kratších vycházek jen s naší Ájou. Musíme se doma starat  o Jůlinku a štěňátka.


         29.1.2019 - Dnes k nám zavítalo štěstí a radost. V  ranních a dopoledních hodinách se nám narodil vrh J. Rodičům Jůlince a Honzíkovi se z opakovaného spojení  narodili tři pejsci a dvě holčičky. Maminka i štěňátka jsou zdravá a v pořádku. Foto vrhu - ZDE.

        25.1.2019- Dnes slaví vrh B své neuvěřitelné 10. narozeniny. Všem našim zlatíčkům, tedy kromě Bonda, který už není mezi námi a moc vzpomínáme, přejeme hodně zdraví a štěstí.

        17.1.2019 - V naší chovatelské stanici očekáváme vrh J a moc se těšíme.

       17.1.2019 - Dnes slaví vrh H své 3. narozeniny. Herkulesovi a Helence přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

     1.1.2019 - Jako každý rok jsme turistickou sezónu zahájili výšlapem na Kraví horu - 953m.


PF 2019 - Krásný nový rok přeje chs Celeste Cascata
Novinky 2018
Novinky 2017
Novinky 2016
Novinky 2015
Novinky 2014
Novinky 2013
Novinky 2012
Novinky 2011
Novinky 2010
Novinky 2009
Novinky 2008

Novinky 2007
Novinky 2006