Novinky

       24.12.2020 - Dnes slaví náš červený vrh C své 10. narozeniny. Veliká gratulace a hodně zdraví.

       23.12.2020 - Krásné vánoce a pohodový rok 2021 přeje naše chovatelská stanice.

       1.11.2020 - Máme nové fotky našich štěňátek vrhu L.  Doníček, Lili a Lucianna alias Andulka. Děkujeme majitelům.
 

      25.10.2020 - Dnes byla vycházka kolem Veveří a k Veverskému rybníku. Foto - ZDE.

      21.10.2020 - A dnes opět výlet do Novohradských hor, ale na Rakouskou stranu. Byli jsme na Mandelsteinu /874m/. Vystoupali jsme nahoru a vrátili se zpět do Nových Hradů. 12 km. Foto - ZDE.

      20.10.2020 - Dnes jsme s holkama a Leonem šli naší oblíbenou trasu z Nových Hradů na Paseky a potom na Dobrou Vodu. V pacičkách máme 11 kilometrů. Foto - ZDE.


6. - 7. 10.2020 - Dnes a druhý den probíhala ve školní družině  beseda Můj pejsek. Moje holky z naší chovatelské stanice: Jůlinka,Ája a Kačenka předvedli co umí, povídali jsme si o péči o pejsky, o výstavách, zdraví a nakonec se děti pomazlily a mohly si holky pohladit.
      3.-4.10.2020 - Zatím co Honzíkové bojovali na výstavě, my jsme s naší nejmladší nadějí Kačenkou /Karerinna Rosso CC/ jeli o víkendu na výlet. Ubytování jsme byli stejně jako loni v zámku Lešany. Jako první jsme navštívili hrad Karlštejn. Potom Svatý Ján pod Skalou a vystoupali na krásnou vyhlídku. A v neděli navštívili město Tábor. Foto - ZDE.
 

       3.10.2020 - Dnes se konala MVP v Českých Budějovicích. Chlapeček z vrhu J Honzík /Jann Junior Celeste Cascata/ vybojoval Výbornou 1, CAC, BOS a CACIB. Tím splnit všechny podmínky uchovnění a bude nový králičí chovný pes. Také se dnes stal novým Českým Junior Šampionem. Honzíkovi a majitelům moc gratulujeme. Výstavy se také zúčastnil jeho tatínek Honzík Šebířovvské Podskalí a ten si také vezl domů dalšího šampiona, je nový Český Veterán Šampion.

        27.9.2020 - Dnes jsme vyrazili na výlet do Novohradských hor. Navštívíli jsme Huťský rybník, Lesovnu Žofín a naší oblíbenou  nádrž Zlatou Ktiš.V pacičkách máme 11 km. Foto - ZDE.


        6.9.2020 - Dnes jsme v rámci našeho výletování navštívili město Týn nad Vltavou,  zámek Mitrowicz a soutok Vltavy a Lužnice. Foto - ZDE.

       28.-30.8.2020 - Stejně jako loni jsme vyrazili na Speciální výstavu jezevčíků do Jaroměřic. Byla to druhá výstava naší Kačenky / Katerinne Rosso Celeste Cascata/ ve třídě štěňátek vyběhala Velmi nadějnou 1. Náš malý Honzík / Jann Junior Celeste Cascata/ v králičím rázu, v mezitřídě Výbornou 1 a CAC  a úspěšně prošel výběrem do chovu - bonitací. Setkali jsme se se spoustou přátel a kamarádů. Vyjeli jsme již v pátek, ubytovaní jsme byli v Městečku Trnávka, navštívili město Jevíčko a Štranberk. V sobotu a v neděli jsme navštívili naše štěňátka vrhu L v nových domovech. Doníčka / Don Primo Celeste Cascata/ a Andulku alias / Lucianna Toscana Celeste Cascata/. Rostou nám děti do krásy. Na cestě domů jsme navštívili město Šternberk a jeho státní hrad. Foto - ZDE.


     16.8.2020 - Dnes jsme vyrazili s celou naší smečkou na další výlet. Navštívili jsme Kamenici nad Lipou a zámek Červenou Lhotu, bohužel toho času bez vody. A na cestě zpět pohádkový rybník Hejtman. Foto - ZDE.
 
    15.8.2020 - V létě nám počasí opravdu přálo a tak jsme si užívali naší zahrádky a  výlety do přírody. Foto - ZDE.
 

    2.8.2020 - Krajská výstava psů Týn nad Vltavou a Kačenky /Katerinna Rosso Celeste Cascata/ první výstava ve třídě štěňátek.  Výstava byla skvěle připravená, jako vždy. Setkalo se tam několik jezevčíků z naší chovatelské stanice, kteří bojovali za naše vlajky. Kačenka získala Velmi nadějná 1, Borinka /Julietta Bora Celeste Cascata/ Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Honzík /Jann Junior Celeste Cascata/ a Ája /Anabell Hartmann Silesia/ Velmi dobrá 1. Bylo to moc milé setkání našich odchovů a těšíme se na příští rok.  Foto - ZDE.     23. - 26.7.2020 - Ve čtvrtek jsme vyrazili na Šumavské putování se štěňaty. Moje maličkost, kamarádka Marcela naše Kačenka / Katerina Rosso Celeste Cascata/ 4 měsíce a Lili /Lilianna Anabell Celeste Cascata/ 3 měsíce. Na naší milovanou Šumavu jsme vyrazili vlakem z Nových Hradů a autobusem do Kvildy a pak do Železné Rudy. Ubytovaní jsme byli v penzionu v Železné Rudě. Holky zvládly cestu na jedničku, výstup na Pancíř a jízdu lanovkou. V dalších dnech jsme navštívili Hojsovu Stráž a známý šumavský orloj, Špičák, Čertovo jezero, jezero Laka a Starou Hůrku. Naše šikovné holky se převážně nosily, ale i statečně běhaly.
Počasí bylo krásné, začalo nám pršet až v neděli na cestu domů  a to opět vláčkem. Foto - ZDE.

    

       5. - 12.7.2020 - Hned na začátku prázdnin jsme vyrazili na dovolenou do Chorvatska. Bydleli jsme v resortu Villas Rubin Rovinj na Istrii.  Navštívili jsme město Pula a krásné památky. A také nedaleké město Rovinj. Na cestě domů ve Slovinsku Podstojenské jeskyně a také Predjamský hrad. Foto - ZDE.
 

       30.6.2020 - V  naší chovatelské stanici zůstává fenka z vrhu K - Kačenka- Katerinna Rosso Celeste Cascata a fenka vrhu L - Lili - Lilianna Anabell Celeste Cascata.

      14.6.2020 - Dnes nás opustil poslední pejsek a odešel do nového domova. Ale postupně!  Jako první nás opustila holčička Lili / Lilianna Anabell/, nemáme jí daleko, svůj nový domov má u mé kamarádky v Nových Hradech, její panička bude dcera Nela. Je to nová naděje naší chs , protože jí máme  v spoluvlastnictví. Druhá holčička Anička / Lucianna Toscana/ odjela další den. Nový domov má ve Velkých Albrechticích a spolu s pánečky bude mít za parťačky dvě holčičky. Jako třetí odešel Bertík / Leonardo Da Vinci/ a svůj nový domov  má v Praze. A poslední chlapeček Doník / Lorenzo Don Primo/ odjel s naším kamarádem do Mošnova. Don bude mít za kamarády a parťáky  kluka a holčičku. Všechny nové majitele jsme si velmi pečlivě a velmi dlouho vybírali. Štěňátka dostala baťůžek na cestu, dobré rady  a prosím děti, nezlobte!


        12.6.2020 - Dnes slaví narozeniny hned dva vrhy. Vrh D své 9. narozeniny  a vrh I své 2. narozeniny. Přejeme hodně zdraví!
        10.6.2020 - Tak štěňátka vrhu L nám vyrostla a pomalu budou odcházet do nových domovů. Máme z nich velikou radost, jsou velmi živá, aktivní, mají úžasné milé  povahy a jsou moc pěkná a zdravá. Užíváme si zahrádku, kde je to neskutečně baví. Když si shrnu moje chovací koronavirové  jaro, musím říct, že mít dva vrhy současně, sice měsíc od sebe, má své PRO a své PROTI. Pro: vychováte to z jedné vody, holky byly natolik zlaté, že si dokonce navzájem pomáhaly s kojením. Což bylo pozurohodné, protože moje starší fenky  byly natolik dominantní, že to nikdy nedělaly. Jůlinka a Ája se respektují, od porodu nebyly žádné problémy a spory. Proti - někdy to bylo vemi náročné, přesuny porodní bedna , ohrádka, přesuny na zahradu, vaření spousta kuřat , prasat a jiného masa. Nikdy jsem tak špatně neaktualizovala web, protože jsem prostě neměla čas. Celý den jsem se nezastavila. Ale musím říct, že jsem na sebe pyšná, jak krásná štěňátka jsem spolu s jejich matkami vychovala a jsou dokonale připravená odejít do nového života. Amen.


     27.5.2020 - Dnes slaví své 8. narozeniny a zároveň vstupují do řad veteránů kluci vrhu F. Přejeme hlavně zdraví a další spokojená léta.
      27.5.2020 - Musím  se pochlubit krásným chlapečkem Honzíkem / Jann Junior Celeste Cascata /. Máme velikou radost, jak krásný králičí pejsek z něho vyrostl.
 
      24.5.2020 - Dnes odešla do nového domova naše Kairrinka / Kiarra Ciccolato Celeste Cascata/. Dlouho jsme zvažovali, že si necháme obě červené holčičky doma. Nakonec Kiarra odjela do skvělé rodiny do Prahy. Původně měla odjet až do dalekého Irska, ale v této divné době, by to bylo velmi komplikované. Hodně jsme to obrečeli, protože byla doma 10. týdnů a my si jí tak zamilovali. Tak dělej jen radost a nezlob, ty moje holčičko krásná.


      23.5.2020  - Dlouho jsen neaktualizovala, protože tak nějak nebyl čas.Červený vrh nám vyrostl. Holčičkám vrhu K bylo 10. týdnů. Kačka zůstává doma a rozšíří naší smečku.    20.5.2020 - Miminkům vrhu L byly 4 . týdny. Už je máme přestěhované v obýváku v ohrádce,bereme je na zahrádku,dostávají už i jiné dobroty než mateřské mléko. Představujeme vám vrh již jmenovitě: První chlapeček Don / Lorenzo Don Primo/ , druhý Bertík / Leonardo Da Vinci/, jedna holčička Lili / Lilianna Anabell/, druhá Lucinka / Lucianna Toscana/. A rostou nám před očima. Foto - ZDE.


    18.5.2020 - Dnes oslavila naše Ájinka / Anabell Hartmann Silesia/ své 3. narozeniny. Ája se stala poprvé maminkou a má své čtyři dětičky. My jí do dalších let přejeme zdraví, štěstí a spoustu úspěchů. Máme tě moc rádi.
   
      10.5.2020 - Dnes oslavila fenka z našeho prvního vrhu Ájinka / Ayachee Celeste Cascata /  své neuvěřitelné 12. narozeniny. Ájinko do dalších let hlavně zdravíčko.
     29. 4.2020 - S velikou bolestí v srdci oznamujeme, že nás dnes navždy opustila naše Eliška /Alien Tiffany Moravia/ Třináct a půl roku nás milovala a dělala nám velikou radost. Nikdy na tebe nezapomeneme, ty naše krásná holčičko.

      22.4.2020 - Dnešní den se naše Ájinka poprvé stala maminkou. Porodila čtyři miminka, má dva pejsky a dvě fenky. A my máme krásný vrh L. Všechna štěňátka jsou zadaná.       15.4.2020 - Princeznám Vrhu K byly 4 týdny. Holky už jsou kukačky, začali chodit, přestěhovaly se do ohrádky v obýváku. Když je teplo užíváme si zahrádky. Kiarra a Kačka  jsou odčervené a ostříhali jsme drápky. Foto - ZDE.  


       31.3.2020 - Dnes slaví Vrh CH své třetí narozeniny. Panu Brambůrkovi a jeho čtyřem sestřičkám přejeme hlavně zdraví a spokojený život.

       28.3.2020 - Dnes je holčičkám vrhu K 14 dní. Naše dvě princezny rostou jako z vody. Máme už jména, jedna je Kačka - Katerinna Rosso a druhá Kája - Kiarra Ciccolato.  Foto - ZDE.

       18.3.2020 - Dne 14.3.  se nám narodila jarní štěňátka - vrh K Celeste Cascata. Máme dvě malé princezny. Celý vrh je zadaný.

        14.3.2020 - Dnes slaví Vrh E své 8. narozeniny. Přejeme hodně zdraví a spokojený život.
        25.2.2020 - Dnes oslavila naše zlatá Jůlinka /Giulianna Perfetto Celeste Cascata/ své 7. narozeniny. A my jí přejeme kopec zdraví a jen to NEJ.

        25.2.2020 - Na konci zimy a na jaře jsme výletovali. Kratší vycházky s ohledem na naší babičku Elišku. Delší trasy zůstávala doma. Foto - ZDE.


       16.2.2020 -Dnes jsme jako tradičně navštívili Klubovou výstavu jezevčíků v Holýšově. Vlajky naší chovatelské stanice hájili  naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ve třídě vítězů. Potom sourozenci Honzík /Jann Junior Celeste Cascata/ a Borinka / Julietta Bora Celeste Cascata/ ve třídě mladých a všichni tři v králičím rázu. Ája si vyběhala - Výbornou 1, CAC a CC WUT, Honzík - Výborná 1, CAJC, BOS a Borinka - Velmi dobrá 3. Jsem na všechny moc pyšná! Ája splnila všechny podmínky pro získání Českého Grand Šampiona, titul dorazil o pár dní později.


         13. -15.2.2020 - Na jarní prázdniny jsme vyrazili do našeho oblíbeného Maďarska. Tři dny jsme navštívili termální, welness a léčebné lázně v Sarváru. Podnikli jsme také několik výletů. Jako první cíl bylo největší jezero Maďarska Balaton. Na jeho břehu město Keszthely s úžasným molem. Velikou chloubou Keszthely je zámek Festetics, připodobňovaný k francouzskému Versailles. Potom na cestě domů jsme si prohlédli jeden z nejznámějších a největších zámků Maďarska Fetöd. A nakonec město Šoproň - barokní perlu Maďarska. Foto - ZDE.         29.1.2020 - Dnes slaví náš loňský VRH J své první narozeniny. Přejeme hodně úspěchů a zdravíčka. A veliká gratulace.

         27.1.2020 - Dnes nás  moc potěšila pošta. Naší Áje /Anabell Hartmann Silesia/ přišel další titul a naše holčička je nový ČESKÝ ŠAMPION. Gratulujeme.

         25.1.2020 - Dnes slaví VRH B neuvěřitelných 11 let. Přejeme hlavně zdraví a dlouhý život.

         17.1.2020 - Dnes oslavil vrh H  - Helenka a Herkules své 4 narozeniny . Gratulujeme.

         11.1.2020 - V sobotu jsme vyrazili na XV. Brněnskou národní výstavu psů. Naše Ája /Anabell Hartmann Silesia/ v třídě vítězů získala  ocenění Výborná 2 a res. CAC. A tím splnila všechny podmínky k získání Českého šampiona .

          4. - 5.1.2020 - Na začátku nového roku jsme navštívili naší milovanou Šumavu. V sobotu jsme šli podél řeky Vydry, zastavili jsme se na oběd v Turnerově chatě a potom v Srní ve Výběhu vlků. Ubytovaní jsme byli v úžasném rodinném penzionu U dračí skály. V neděli jsme z bavorské strany dojeli na vrchol Třístoličník /1311m/ a Hochstein /1332m/. Bylo to tam malé ledové království, potože nikde na Šumavě sníh nebyl, ani na Horské Kvildě. Potom jsme vystoupali na rozhlednu Libín u Prachatic. Foto - ZDE.

         1.1.2020 - Co přinesl rok 2019 pro naší chovatelskou stanici. Naše nejmladší fenka Ája /Anabell Hartmann Silesia/ prezentovala naší chovatelskou stanici na 11 výstavách, úspěšně prošla bonitací a stala se kandidátem chovu a později i novou chovnou fenkou. Také získala šampiona ČMKU. Výstavy: 11 výstav, z toho 3 výstavy pořádané klubem jezevčíků, 5x mezinárodní výstava, 1x národní výstava, 1x krajská výstava, 1x oblastní výstava. 11x výborná, 8x CAC, 1x res.CAC, 4x CACIB, 1x res.CACIB, 5x BOB, 2x I. BOG, V. BOG, Vítěz speciální výstavy, Vítěz Prahy, Oblastní vítěz, Krajský vítěz, 2x Vítěz třídy.

Na výstavách bojovaly i naše odchovy: Na klubové výstavě jezevčíků na Konopišti získal Italiano Lucifero Celeste Cascata - Klubového vítěze mladých a Julietta Bora Celeste Cascata se stala nejkrásnějším štěňátkem klubové výstavy. Na národní výstavě zabodoval Jann Junior Celeste Cascata a také se stal nejkrásnějším štěňátkem národní výstavy. A na mezinárodní výstavě v Praze vyběhal svůj první CAJC a BOJ - nejlepší mladý jedinec.

V srpnu nás v 15. letech opustila naše milovaná babička Fanny /Canni Vlama/. Moc nám chybíš holčičko naše.

Narodil se nám jediný vrh - vrh J. Rodiči vrhu jsou z opakovaného spojení  naše Jůlinka / Giulianna Perfetto Celeste Cascata/ a Honzík / Honzík Šebířovské podskalí/. Narodili se 3 pejsci a 2 fenky.

Protože  se k mé chovatelské stanici stále dostávají mylné informace, ráda zotpovím, co je třeba. Dělám vše dle mého dobrého svědomí a také  podle pravidel a stanov klubu chovatelů jezevčíků.  Moje odchovy mají skvělé nové domovy a  mají úspěchy na výstavách. Za tituly a úspěchy  mé fenky Áji /Anabell Hartmann Silesia/ se opravdu nemusím stydět. O naše veterány se staráme výborně a užívají si svůj důchodový věk. Se svými fenkami v rámci besed navštěvujeme  MŠ, ZŠ, ŠD a tím prezentujeme úžasné plemeno a tím je JEZEVČÍK.

Novinky 2020
Novinky 2019
Novinky 2018
Novinky 2017
Novinky 2016
Novinky 2015
Novinky 2014
Novinky 2013
Novinky 2012
Novinky 2011
Novinky 2010
Novinky 2009
Novinky 2008

Novinky 2007
Novinky 2006